Astroloji

Balık Dolunayı Etkileri Nelerdir?

Balık Dolunayı 10 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek. Balık Dolunayı'nın etkileri 10 gün süresince etkili olacak. Duygusal ve hassas bir sürecin içine girmemizi sağlayacak. Astroloji severleri için Balık Dolunayı'nın genel etkisini araştırdık ve sizinle paylaşmak istedik.

Balık burcunda meydana gelecek olan Eylül dolunayı bugün itibariyle etkisini göstermeye başlayacak. Astroloji meraklıları dolunayın öncesinde Balık Dolunayı’nı araştırmaya başladılar bile. 10 Eylül 2022 Balık Dolunayı’nı ve etkilerine gelin birlikte bakalım.

Balık Dolunayı Ne Zaman Gerçekleşecek?

Balık Dolunayı 10 Eylül saat 12.59’da Balık burcunun 17 derecesinde meydana gelecek. Bu dolunayın etkileri ise 10 gün boyunca devam edecek.

Dolunay; farkındalık kazanma, açığa çıkma, değerlendirmeler ve sonuçların elde edildiği zamanı kapsar. Bu zamanlarda bu değerlendirme ve sonuçlar Balık burcu ve hatta Balık-Başak aksı karakteristiğinde yaşanacağı anlamına gelir. Balık burcu; hassasiyet, iyileşme, fedakarlık, kapalı, duygusal ve mistik konular ile ilgilidir. Bu zamanlarda haritada Balık hangi eve düşüyorsa bazı sona ermeler, bitişler, duygusal ve psikolojik olarak yıpratabilecek bazı hassas durumlar ortaya çıkabilir.

Balık Dolunayı’nın Etkileri

An derecesi An haritasının 10. evine ve hatta tam olarak tepe noktasına kavuşum yapar. Bu da dolunayın oktavının oldukça yüksek yaşanacağı anlamına geliyor. Ayrıca Yay burcu, An haritasının yükselen burcu olan Balık burcuyla Jüpiter’i yönetici gezegen olarak paylaşır.

Bu şekilde haritanın neredeyse her gezegeni belli bir noktada önem kazanmakta. Jüpiter, Merkür ile karşıt açı yapmaktadır bu da; bu dönemde hayat fikirleri, hayat felsefesi gibi başlıklarda bazı fikir ayrılıkları yaşanabileceğine yorulur. Aynı zamanda iletişim problemleri de yaşanabileceğini gösteriyor. Durağan durumda olan Merkür ise retro yapmaya hazırlanıyor.

An derecesini etkileyecek gezegenler ise Uranüs, Neptün ve Mars olacak. Balık Dolunayı, Neptün ve Balık etkisini katlamış durumda olacak. Bu da, bu dönemde tembelliğe, kaçışa ve yanlış anlama ve anlaşılmalara dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor. Uranüs’ten gelen uyumlu açılar ise Balık burcunun hayal gücü ile birleştiğinde bu dönemin kaçışlar olduğu kadar farklı, eğlenceli ve kreatif geçebileceği anlamına gelir.

Balık Dolunayı’nın en tehlikeli açısı, Mars’ın an derecesine yaptığı kare açı olacak. Bu açıyı bir önceki Yeniay’da görmüştük. Aldebaran sabit yıldızı kavuşumlu İkizler burcundaki Mars an derecesine sert bir açıyla gelerek; bu dönemi kavgalara, gerginlikle ve tartışmalara açık hale getirecek. Aldebaran sabit yıldızı ise hissedilecek etkiyi biraz güçlendirecek. Bu da; dürüstlük ile ilgili sorunların yaşanabileceğini göstermekte. Bu sebeple bu dönemde yalanlara ve yanılgılara dikkat edilmeli. 

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu