Cilt BakımıGüzellik

Yüz Masaj Aletini Kullanmanız İçin 6 Neden

Yorucu bir günün ardından kim rahatlatıcı bir masaj istemez ki? Elbette rahatlamak diğer insanların hakkı olduğu gibi sizin de hakkınız! Gelişen teknolojinin getirdiği fırsatlarla artık masaj imkânı ayağınıza kadar geldi. Son zamanlarda popülarite kazanmış olan yüz masaj aletinin faydalarını saymakla bitiremiyoruz! Bunun yanı sıra yüz masaj aleti, birçok farklı kullanım alanı da sağlamaktadır.

Yüz masaj aleti, kullanıcının isteğine bağlı olarak cilt bakım ürünleri ve doğal yağlarla kullanılabileceği gibi hiçbir destek ürünü de kullanmadan sadece yüz masaj aletini de kullanabilirsiniz. Yüz bakımınız için hem bütçenizi yormayacak hem de günlük rutininize kolayca uyum sağlayacak bir üründür.  Bu ürün pratikliğinin yanı sıra sağlamış olduğu faydalar da elle tutulur ölçüde. Haydi bunlara birlikte bakalım:

  • Daha parlak ve sağlıklı bir cilt sağlar

Yüzünüzdeki kan dolaşımını arttıran yüz masaj makinesi, size daha parlak ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlamaktadır. Elde edilen araştırmalar sonucu 5 dakika kadar yapılan yüz masajının kan dolaşımını arttırdığı ortaya çıkmıştır. Eğer solgun ve mat bir cilde sahipseniz yüz masaj aletini kullanmanızı tavsiye ederiz. Yüzünüzdeki tatlı değişim zamanla, kolayca fark edilecektir.

  • Yüzünüzü yatıştırır

Eğer hassas bir cilde sahipseniz, doğal taşlarla üretilen yüz masaj aletleri doğal taşların mucizesi ile yüzünüzü yatıştırmak için etkili bir yöntem olacaktır. Özellikle yeşim taşı ile üretilen yüz masaj aleti, yüzde etkisinin yüksek olduğu bilinmektedir. Eğer yüzünüzdeki kızarıklardan şikayetçiyseniz yeşim taşlı masaj aletinizi buzdolabında beklettikten sonra sorunlu bölgelere uygulayabilirsiniz.

  • Yüzünüzdeki sinüzit rahatsızlıklarına iyi gelmektedir

Burun tıkanıklığı ve baş ağrısı gibi rahatsızlıkların en büyük sebebi olan sinüzit rahatsızlığıdır. Yüz masaj aleti sayesinde sinüzit rahatsızlığını azaltıcı bir etki yaratabilirsiniz. Yüz masaj aletinizi, sinüslerinizin bulunduğu T bölgesi ile elmacık kemiklerinin altına uygulayarak sinüzitlerinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

  • Kozmetik ürünlerinizin etkisini arttırır

Kozmetik ürünlerinizi daha etkili bir biçimde kullanmak ister misiniz? Çoğu araştırmacının sunduğu verilere göre yüz masaj aleti kullanmak kozmetik ürünlerinizin cildinizdeki etkisini arttırır. Kullandığınız bakım ürünlerinden tam verim almak için yüz masaj aletinden yardım alabilirsiniz.

  • Cildinizi sıkılaştırır ve şekil verir

Yüz masaj aletlerinin cildinizi sıkılaştırdığını biliyor muydunuz? Hatta bu aletler düzgün bir kullanım sonucunda yüzünüzün şekillenmesinde büyük bir rol oynar. Yani yukarıdan aşağıya doğru bir hareketle uygulamanız gerekmektedir. Bu aletlerle boyun ve yanaklarınızda daha ince ve keskin hatlara sahip olabilirsiniz. Şu ufacık alet zamana yayıldığında aslında yaşlanmanın tam bir savaşçısı olduğunu söyleyebilir miyiz?

  • Yüzünüzdeki şişkinliği azaltır

Şimdiki bahsedeceğimiz özellik göz altı torbalarından şikâyet edenler için! Şişkinlik diye nitelendirdiğimiz aslında ödemdir. Evet evet, bildiğimiz ödem. Yüz masaj aleti, kan dolaşımını arttırmanın yanı sıra yüzünüzü ödemlerden arındırır. Böylelikle hem göz altı torbalarınızdaki hem de yüzünüzün diğer yerlerindeki şişkinliklerden kurtulabilirsiniz. Eğer yüz masaj aleti kullanıyorsanız kullanmadan önce buzdolabında soğuyana kadar bekletmenizi tavsiye ederiz. Böylelikle kullandığınız yüz masaj aletinin etkisi artacaktır. Eğer kullanmıyorsanız da, şimdi edinmenin tam zamanı! 🙂

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu