Alışveriş

Kraliçe Elizabeth İki Mücevheriyle Gömülecek!

15 hükümet başkanı gören ve 70 yıldan fazla süren hükümdarlığının ardından Britanya Kraliçesi 2. Elizabeth 8 Eylül'de hayatını kaybetmişti. Kraliçe Elizabeth'in 19 Eylül'de gerçekleşecek cenazesiyle ilgili de yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Kraliçe Elizabeth, hayattaki büyük zenginliğinin sadece küçük bir kısmını mezarına da taşıyacak.

Mezarına iki mücevheriyle gömülecek

Britanya Kraliçesi 2. Elizabeth 70 yıldan uzun süren hükümdarlıktan sonra 8 Eylül’de hayatını kaybetmişti. 19 Eylül’de gerçekleşecek olan cenaze töreni ile ilgili yeni bilgiler de basında yerini bulmaya başladı.

Bu bilgilere göre Kraliçe Elizabeth, mezarına iki mücevheriyle gömülecek. Kraliyet uzmanı Natural Diamond Council’in İletişim Başkanı Lisa Levinson, İngiliz Metro gazetesine yaptığı açıklamada, Kraliçe’nin mezarına götüreceği mücevherlerle ilgili bilgi verdi.

Peki bu iki mücevher hangileri?

Lisa Levinson tarafından verilen bilgiye göre; Kraliçe Elizabeth gömüldüğünde Gal altınından yapılan alyansı ve her zaman kullandığı bir çift inci küpesinin onunla birlikte gömülecek.

İnci küpelerin, Kraliçe Elizabeth tarafından çok sevildiği herkesçe bilinmekte. Elizabeth hemen hemen her etkinlikte inci küpelerini kullanıyordu. Kraliçe Elizabeth’in Galler altınından yapılan Gal alyansı ise 1923’teki düğünleri için ailesine verilmişti. Bu alyans sonradan Kraliçe Elizabeth’e geçti.

Britanya’nın yeni kralı Charles oldu

96 yaşında hayatını kaybeden Kraliçe Elizabeth’in ardından Britanya’nın yeni kralı 73 yaşındaki oğlu Charles olmuştu. Charles, 3. Charles adıyla tahta oturdu.

Kraliçe Elizabeth’in özel mücevherleri; 34 çift küpe, 15 yüzük ve 98 broşu içermekle birlikte yaklaşık olarak 300 parçadan oluşuyordu. Bu mücevherlerin Buckingham Sarayı’ndaki Kraliçe Galerisi’nde saklanması bekleniyor.

Kraliçe Elizabeth’in cenazesi, cansız bedeniyle Westminster Hall’de meşe tabutunda 4 gün yattıktan sonra 19 Eylül Pazartesi günü Westminster Abbey’de gerçekleşecek.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu