GüzellikCilt BakımıManşet

Banyo Keyfinizi Arttıracak Öneriler

Günün tüm yorgunluğu, kaosu ve stresi bırakın da üzerinizden su gibi akıp gitsin. İyi yapılmış bir banyonun verdiği haz hiçbir şeyde yok.

Öyleyse haydi gelin banyo keyfinizi arttıracak önerilere hep birlikte bakalım.

Sağlam ve konforlu bir küvet banyo saatlerinizi iple çekmenize neden olabilir. Bu yüzden böyle bir imkanınız var ise işe küvetinizden başlayabilirsiniz. İnanın işin tüm seyri bu şekilde değişecek.

banyo

Banyo keyfi denildiği zaman pek çoğumuzun aklına müzik geliyor. Rahatlatıcı ya da sizi neşelendirecek bir playlist hazırlamak bu keyfinize daha da keyif katacaktır. Suyun ve müziğin gücü birleşince inanın çok daha fazla keyifli olacaksınız.

Banyo esnasında gerçekten de bizi rahatlatacak bir şey varsa o da su ayarını mükemmel bir şekilde ayarlayabilmek. Ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalı. Bir iki denemeden sonra o harika ayarı yakalayıp her banyonuzu daha keyifli geçireceğinizden hiçbir şüphemiz yok.

bathtub gfd08c1af4 1920

Banyo tuzlarının gücünü de görmezden gelmek hoş olmaz. Suda çözünen birbirinden çeşitli türdeki banyo tuzları rahatlamanız konusunda sandığınızdan çok daha yardımcı olabilir.

Banyo yapmaya başlamadan önce etrafa kokulu mumlardan koyabilirsiniz. Çeşitli tarzlarda olan bu kokular banyo keyfinizi daha da arttırabilir.

banyo

Uzun uzun yıkanırken bir taraftan da küçük ve lezzetli atıştırmalıklar ile kendinizi daha da mutlu edebilirsiniz. Bunun için ise tek ihtiyacınız olan şey bir küvet tepsisi olacaktır. Eğer yetenekli iseniz ahşap malzemeler kullanarak bu tepsileri kendiniz de yapabilirsiniz. İnanın yapımı oldukça kolay.

İyi seçilmiş, kullanırken masaj etkisi yaratacak kaliteli bir banyo lifi de kullanabilirsiniz. Çok daha kullanışlı olması için bitkisel malzemelerden yapılmış olanları da tercih edebilirsiniz.

banyo

Ve elbette ki misler gibi kokacak bir duş jeline ihtiyacınız olacak. Gül kokulu olur aloe veralı olur. Artık siz nasıl bir koku tercih ediyorsanız. Tabii kokusunun yanı sıra içeriği de temiz olursa ve cildimize de zarar vermese başka ne isteriz!

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu