Güzellik

Çilek Bacak Görüntüsü Nasıl Gider? Pürüzsüz Bacakların Sırrı…

Malum yaz ayları da gelmişken pek çok kadının en büyük sorunu çilek bacak görüntüsü. Etek, elbise ve bikini gibi bacaklarımızın gözüktüğü kıyafetlerin yatak altlarından çıkması ile birlikte birçok kişi çilek bacak görüntüsünü ortadan kaldırmak için çözümler bulmaya çalışıyor. Peki çilek bacak görüntüsü nasıl geçer? Çilek bacaktan nasıl kurtulunur? Güzelliğin Peşinde’den kusursuz bacakların sırrı…

Sizinde bacaklarınızda siyah noktaya benzeyen ve halk içinde çilek bacak olarak adlandırılan görüntü varsa birbirinden yararlı çözüm önerileri ile geldik. Özellikle şort ve eteklerin dolaplarda yeniden yerini aldığı yaz mevsimi gelmişken gelin şu çilek bacak görüntüsünden hep birlikte kurtulalım.

Çilek Bacak Görüntüsü Neden Olur?

Bacaklarınızın batık olmasının pek çok nedeni vardır. Bu batıklara çilek bacak adı verilirken bu görüntüden kurtulmanın yolu oldukça kolaydır. Gelin çilek bacak görüntüsünün çaresini bulmadan önce neden kaynaklandığına bakalım.

-Gözeneklerin Tıkanması

-Folikülüt

-Kuru Cilt

Yukarıda saymış olduğumuz nedenler çilek bacak görüntüsünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Çilek bacak görüntüsünün önüne geçmek de bir o kadar kolaydır. Şimdi gelin çilek bacak görüntüsünden kurtulmanın yollarına bakalım.

Tıraş Yaparken Dikkat!

Tıraş bir noktada çilek bacak görüntüsüne neden olmaktadır. Jiletin eskiyen bıçakları tüyü derinlemesine almadığı için bu durum batıklara neden olmaktadır. Sizlerde bacaklarınız için jilet kullanmayı tercih ediyorsanız yapmanız gereken jilet öncesi nemlendirme ve köpük. Köpük uygulamanız kıllarınızın daha derinden alınmasını ve batıkların engellenmesini sağlayacaktır. Ayrıca jileti kullandıığınız yönde bu noktada büyük önem taşır. Kıl köklerinin çıkış yönüne ters olacak şekilde tıraş etmeyi unutmamalısınız.

En Önemlisi Temizlik

Bacaklarınızı çilek görüntüsünden kurtarmanın en önemli noktası temizliktir. Özellikle de peeling yapmak bacaklarınızdaki ölü derinin kalkmasını sağlayacaktır. Peeling yapmak ölü derilerin vücudunuzdan nazik bir şekilde atılmasını sağlarken batık görüntüsünü de en aza indirir. Folikülüt oluşumunu engellemek için de duş sırasında suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmelisiniz.

Nemlendirmeyi Unutmayın!

Nemlendirme denildiğinde akıllara sadece yüz gelir. Oysa bacaklarımızın ve vücudumuzun geri kalan kısmının da nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Bacaklarınızı özellikle de duş ve tıraş sonrası nemlendirmeyi unutmayınız. Bu şekilde hem pürüzsüz hem de sağlıklı görünen bacaklara sahip olabilirsiniz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu