GüzellikCilt Bakımı

Çilek Bacak Görüntüsü Nasıl Gider?

Bacak bölgesindeki istenmeyen tüyleri temizlemenin birçok yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri de ağdadır. Öyle ki ağda işleminin ardından cildi hassas olan bazı kişilerde kırmızı lekelerin ortaya çıkma ihtimali bulunuyor. Oluşan bu lekelere ise çilek bacak ismi verilmektedir. Yapılacak birçok basit işlemle birlikte, çilek bacak görünümünden tamamen kurtulmak mümkündür. Peki çilek bacak görüntüsü nasıl gider? Çilek bacak nasıl geçer ve doğal çözüm yöntemleri nelerdir? İşte detaylar…

Traş Esnasında Nemlendirici Ürünler Kullanın

Çilek bacak görünümüne sebebiyet veren tek unsur ağda işlemi değildir. Aynı zamanda jilet kullanımı da kimi zaman çilek bacak görünümüne neden olabiliyor. Bu nedenle jilet kullanımının kuru cilde uygulanılmasından mutlaka kaçınmak gerekir. Mümkün olduğunca kaliteli bir nemlendirici losyon kullanarak işlem yapmak çok daha sağlıklı olacaktır. Nemlendirici kullanmanın mümkün olmadığı durumlarsa ise traş kremi kullanımı önerilir. Aynı zamanda jilet, tüylerin çıkış yönünden aşağı doğru uygulanmalıdır. Tam tersi şekilde yapılan uygulamalar ise tahrişe sebebiyet verecektir. Aynı hususlar epilasyon cihazı kullananlar için de geçerli olacaktır.

Temizliğe Özen Gösterin

Çilek bacak görünümünden kurtulmak isteyenler hijyen hususlarına da çok önem göstermek zorundadır. Öyle ki yapılan etkin bir temizlik işlemi, tüylerdeki batık oluşumuna da engel olacaktır. Vücut temizliği yapılırken tercih edilen kozmetik ürünlerin de cilt yapısı ise uyumlu olması şarttır. Özellikle de temizlik için sabun tercih edenlerin cildin ph derecesine uygun olması çok önemlidir.

Vücut Peelingi Yapın

Düzenli olarak peeling işlemi yapmak, cildin ölü deri hücrelerinden arındırılmasını sağlayacaktır. Tercih edilen peeling malzemesinin mutlaka cildin yapısı ile uyumlu olması gerekir. Ayrıca sık sık bu işlemi tekrarlamak da doğru değildir. En ideal işlem aralığı ise haftada 1 kez olmalıdır. İşlem sonrasında temizlik yaparken vücutta folikülüt oluşumunu engellemek adına suyun çok sıcak olmamasına da özen gösterilmesi gerekir.

Kimyasal İçerikli Ürünlerden Uzak Durun

Duş esnasında kullanılacak olan duş jeli ya da sabunların kimyasal içerikli olmaması da önemli bir faktördür. Öyle ki kimyasal içerikli malzemeler, cildin ve özellikle de bacakların tahriş olmasına sebebiyet verir. Bu nedenle paraben ya da renklendirici içermeyen daha doğal yapılı temizlik malzemelerini tercih etmek daha doğru olacaktır.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu