Moda

Sade Elbiseler Nasıl Şık Hale Getirilir?

Her kadın dört mevsim boyunca şıklığından ödün vermeden, rahat ve de konforlu parçaları kullanarak kombin yapmak ister. Öyle ki sade elbiseleri de birbirinden güzel ve zamansız aksesuarlar kullanarak harika bir görünüm elde etmek mümkün olacaktır. Peki sade elbiseler nasıl şık hale getirilir? Sade elbiseler nasıl kombinlenir? Merak edenler için işte detaylar…

Daha Büyük Küpeler Tercih Edin

Sade elbiseleri daha dikkat çekici hale getirmek isteyenler aksesuar seçimi konusunda çok dikkatli olmak zorundadır. Özellikle de daha koyu renklerdeki sade elbise kullanacak olanlar mutlaka daha büyük küpeleri tercih etmelidirler. Mesela büyük halka küpeler, renkli taşlarla süslenmiş çeşitli iri küpe modelleri de elbiselerinizi çok daha şık hale getirecektir. Daha büyük küpeler kullanıldığında diğer takı seçeneklerinin daha sade olması da dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli faktör olacaktır.

Renkli Çanta ve Ayakkabı Kullanın

Sade elbiseleri daha modern hale getirmenin en önemli kurallarından biri de renkli çanta ve ayakkabılar kullanmaktır. Ancak kullanılan renklerin mutlaka tercih etmiş olduğunuz elbisenin renk tonlarına da uygun olması gerekir. Ancak elbiseniz siyah renkte ise hemen her rengi kullanabilirsiniz. Bunun dışındaki renk tonlarına sahip elbiseleri ise olduğu renkten daha zıt tonlardaki çanta ve ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

Kemer Detayına Dikkat!

Sade elbiseleri şık hale getirmek için olmazsa olmaz aksesuarlar arasında kemerler yer alıyor. Özellikle de koyu renkli elbiseleri gümüş ve altın renk tonlarında tokaya sahip kemerler kullanarak daha modern hale getirebileceğiniz gibi daha koyu tonlardaki kemerleri de tam zıt olacak şekilde açık renkli elbiselerinizle kombinlemeniz çok daha doğru olacaktır. Böylece mükemmel bir görünüm elde etmeniz de kaçınılmaz hale gelecektir.

Şal ya da Fular Kullanın

Özellikle de koyu renkli sade elbiseleri daha dikkat çekici hale getirmek isteyenler için en iyi seçeneklerden biri de şal ya da fular kullanımı olacaktır. Kullandığınız bu materyaller tercihinize göre kombinlerinizi daha spor, klasik ya da şık hale getirebilecektir. Renkli şal ya da fularlar hemen her renkteki sade elbiseyi daha canlı gösterecektir.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu