GüzellikCilt BakımıManşet

Cilt Bakımına Micellar Suyu Dahil Etmeniz için Haklı Sebepler

Cilt bakımında farklılığı çok seviyoruz. Günden güne güzellik algımız değişiyor, zaman geçiyor ve biz her zaman tek bir şeyin hep aynı kalmasını istiyoruz. O da cildimizin güzelliği! Bu içeriğimizde son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz micellar suları inceleyeceğiz.

Peki ya neden micellar suları cilt bakım rutinimize dahil etmeliyiz? Haydi gelin hep birlikte öğrenelim.

Sabahları güne başlarken cildinize uygulayacağınız micellar sular, cildinizin gün boyunca daha parlak ve canlı gözükmesine yardımcı olur.

micellar su

Canlı ve ışıl ışıl gözüken bir cilt ise sizi daha çok sağlıklı ve güzel gösterir. Yeni uyanmış olsanız bile bu su sayesinde uyanalı 2 saat olmuş gibi enerjik görünmeniz mümkün hale gelir.

Yüz temizliğinde çok etkilidir. Micellar suyu döktüğünüz pamuğa cildinizi sildikten sonra baktığınızda siz de çok şaşıracaksınız.

micellar su

Cildinizin gözle görülür bir şekilde temizlendiğini görmek sizin çok daha iyi hissetmenize yardımcı olacak.

Micellar su ekstra durulama işlemi gerektirmez ve içeriği sayesinde cildinizin nemini ve parlaklığını tek bir ürün ile sağlamış olursunuz.

micellar su

“Bu mucizevi su neymiş yaa!” dediğinizi duyar gibiyiz ancak durun daha yeni başladık.

Kurak bir bölgede yaşıyor olsanız dahi cildiniz bu su sayesinde öyle güzel nemlenir ki görenler bol nemli deniz kenarı bir yerde yaşadığınızı zannedebilir.

micellar su

Elbette şaka bir yana, cildinize ihtiyacı olan nemi sağlamanız sağlıklı bir görünüm için olmazsa olmazdır.

Micellar su, cildinizdeki en ağır makyajları çıkarmada dahi oldukça etkilidir.

pexels cottonbro studio 4812641

Bu sudan daha fazla ne bekleyebilirim benim için yeterli dediğinizi duyuyorum. Ancak daha bitmedi devam ediyoruz!

Gecenin bir vakti şimdi yarım saat maskaramı kim temizleyecek diye düşünmenizin önüne geçer. Gözlerinizdeki ve dudağınızdaki makyajı çok kolay bir şekilde temizler.

micellar su

Bu mucizevi su işimizi o kadar kolaylaştırıyor ki damacana boyu olsa da alsak diye bir cümle kurduğunuzu tahmin ediyorum.

Cildinizin yumuşak, esnek ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

pexels chloe amaya 4079215 1

Yani açıkçası şunu diyoruz: photoshop programlarından cildinize yumuşatma efekti eklemenize gerek yok. Gerçek bir yumuşaklığa kavuşmanız için micellar su yeterli.

Micellar suyu düzenli kullanmaya başladığınızda cilt tonunuz güzelce eşitlenir.

pexels chermiti mohamed 3764430 1 1

Çevrenizdekilerden “Sen yüzüne bir şey mi yaptırdın?” sorularını duyma ihtimaliniz yükselir. Doğal bir şekilde güzelleşip çevrenizdekileri bir şey yaptırmadığınıza ikna etmek ne de güzel bir rahatlamadır!

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu