AlışverişSorumlulukVegan

Createrra.com.tr yayında!

Doğanın döngüsüyle uyum içinde yepyeni bir alışveriş deneyimi sunmak için yola çıkan Türkiye’nin sürdürülebilir dijital pazar yeri Createrra.com.tr yayında!

Createrra.com.tr yayında!

Etik üretim anlayışını benimsemiş 100’ü aşkın doğa dostu markayı çatısı altında bulunduran Createrra, çevre duyarlılığı yüksek tüketicilerin buluşma noktası.

Sürdürülebilir moda, doğal güzellik, etik aksesuarlar, yaşayan evler, evcil hayvan, anne-bebek-çocuk ve sağlıklı beslenme gibi kategorilerle daha yeşil markaların binlerce ürününü sunan site, doğa dostu markalara, ürünlerini bilinçli tüketiciler ile buluşturması için imkan sağlıyor. 

‘Organik, el yapımı, vegan, kimyasal içermeyen, geri dönüştürülmüş, ileri dönüştürülebilir, zararsız boyama, sıfır atık, adil üretim ve kadın üretici’ gibi pek çok etik değer ile yolculuğunu başlatan Createrra, platformda bir araya gelen markaların bu etik değerler etrafında çoğalmasını hedefliyor. 

Ladin 152459242 min

Sürdürülebilir pazar yeri Createrra’nın Kurucusu Gamze Tüysüz Yalgın bu proje hakkında, ‘‘Sürdürülebilirliğe, daha yeşile ve iyiliğe doğru büyük ve heyecanlı bir adım attık. 6 yıldır hayalini kurduğumuz, planladığımız bu proje hayata geçtiği için mutlu ve gururluyum. Amacımız herkesi doğanın muazzam döngüsü içinde bir sürdürülebilirlik yolculuğuna çıkarmak ve tüketim alışkanlıklarını değiştirerek bunu sağlıklı ve kalıcı bir yaşam tarzına dönüştürmek.’’ yorumunda bulundu.

Createrra.com.tr yayında!

Sürdürülebilirlik yolculuğu ile öğrenmek, öğretmek, gelişmek ve farkındalık oluşturmak vizyonuyla hareket eden Createrra, gelirinin bir bölümünü çeşitli dernekler ve sivil toplum kuruluşlarıyla yapacağı iş birliklerine ayırıyor. Bu vizyonla 2030 yılına kadar, tamamı sürdürülebilir markalarla daha yeşil bir alışveriş deneyimine öncülük etmeyi ve iyileştirici etkiyi kalıcı kılmayı amaçlıyor.

User Rating: 5( 1 votes)

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu