GüzellikMakyajManşet

Dipliner Nasıl Çekilir?

Güzelliği ön plana çıkarmaya ve etkileyici bakışlara sahip olmaya yardımcı olan göz makyajı, her kadın için büyük bir öneme sahiptir. İyi bir göz makyajı yapmak için ise göz şeklini tanımak ve doğru bir makyaj uygulamak gerekir. Göz makyajı denildiğinde ise olmazsa olmaz ürünlerden biri de diplinerdır. Bu ürün, kadınların gece ve gündüz makyajı için sıklıkla kullandığı ürünler arasındadır. Fakat dipliner çekmek için uygun adımlar takip edilmelidir. Bu adımlar doğru olarak takip edilmezse göz makyajı yorucu ve sıkıcı bir hal alabilir.

Aynı zamanda ince bir dipliner uygulaması yapmak için de dikkatli olmakta fayda var. Merakla araştırılan konulardan biri olan dipliner nasıl çekilir ve ince çekme tüyoları nelerdir? sorularının cevaplarını haydi gelin içeriğimizin devamında cevaplayalım.

dipliner

Dipliner kadınların vazgeçemeyeceği makyaj malzemelerinin başında gelir. Yamuk çizgiler, yanlış çizgiler ve hatalı uygulamalar sebebi ise kadınlar bu konuda bazen zorluk yaşayabiliyorlar. Kirpik dibine uygulanan ve en önemli görevi kirpik diplerini belirginleştirmek olan bu ürün sivri keçe uçlu kalem formundadır. Eyeliner ile aynı sürüş tekniğine sahiptir. Ancak kalem yapısı sebebiyle sürümü de kolaydır. Bu sebeple de makyaja yeni başlayanlar için önerilen makyaj malzemeleri arasındadır. Dipliner çekmek için bazı adımlar mevcuttur. Bu adımları doğru uyguladığınız sürece oldukça kolay bir hal alır. Peki ya nasıl çekilir?

Dipliner Nasıl Çekilir?

dipliner

Dipliner çekmek için biraz hızlı olmanız gerektiğini söylememizde fayda var. Eğer hızlı çekmezseniz eliniz titreyebilir ve düz bir çizgi çekemezsiniz. Kullanım kolaylığı ile kolay bir şekilde sürüş tekniği yaşatacak olan bu ürün, göz şeklinize uygun bir şekilde sürülmelidir. Bu noktada da badem gözlü insanlar gözlerinin dış kısmını yukarı doğru uzatabilirler. Göz arasında herhangi bir açıklık söz konusu ise göz pınarlarını içe doğru çizgiler ile yakınlaştırmak daha güzel bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

dipliner

İnce bir uygulama yapmak için şu adımları takip etmeniz gerekir:

  • Şişeyi çalkalayarak uygulamaya başlamalısınız. Oldukça yoğun bir formüle sahip olduğu için sürülür bir kıvam alması büyük önem taşır.
  • Şimdi ise gözünüzün bittiği noktadan göz pınarlarınıza doğru tek seferde bir hat çekmelisiniz.
  • Tek seferde çizgi çekemiyorsanız göz kapağınıza kalem ya da diplinerın ince ucu ile küçük çizgiler çizebilirsiniz. Sonrasında bu çizgileri birleştirerek düz bir hat elde edebilirsiniz.
  • Bu çizgi üzerinden bir kez daha çekerek daha net bir çizgiye ulaşabilirsiniz.
  • İnce bir uygulama yapmak için bir diğer farklı yöntem ise ip tekniğidir. Bunun için de öncelikle bir ipin üzerini fırça ile boyayabilir daha sonra da gözünüzde ince bir çizgi oluşturabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu