GüzellikCilt BakımıManşet

Vücut Peelinginin Faydaları Nelerdir?

Peeling ciltte bulunan ölü derileri kaldırma ve cilt soyma işlemi anlamına gelir. Bu işlem cilt bakımının en önemli aşamalarından biridir. Yüzde olduğu gibi vücutta da etkili sonuçlar getirir. Bölgeye uygulandığında cilt üst katmanının soyulmasına ve pul pul dökülmesine yardımcı olur. Daha pek çok faydası olduğu gibi uygulayanlar da vücut peelinginin faydalarını çok kısa sürede gözle görürler.

Pürüzsüz ve ipeksi bir cilt görünümüne kavuşmak için vücut peelingi olmazsa olmaz bir bakım rutinidir. Peki ya vücut peeliginin faydaları nelerdir? Haydi birlikte bakalım.

peeling

Sağlıklı bir cilt derinlemesine temizlenmeye ihtiyaç duyar. Cilt kendini sürekli olarak yenilerken ölü deriler en üst tabakaya yapışır. Eğer belirli aralıklarla cilt temizliği yapılmazsa ölü deriler, yağ ve kir kalıntıları birleşerek gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Peeling haricinde farklı yöntemler ile vücudu derinlemesine temizlemek neredeyse imkansızdır.

Vücut Peelinginin Faydaları Nelerdir?

peeling

Cilt tonunu ve dokusunu iyileştirmeden kan dolaşımı arttırmaya kadar sınırsız sayıda faydası bulunur. Lif kabağı ya da kese ile yapılabileceği gibi çeşitli maskeler ve kürler yardımı ile de cilt sorunlarını en aza indirgeyebilir.

Cilt Dokusunu ve Tonunu İyileştirir

Kuru bir cilt tipine sahipseniz, lekeleriniz varsa ya da pigmentli bir deriye sahipseniz peeling bu problemlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Cilt eski ölü hücrelerini atar ve yeni hücre oluşumuna destek olup derinize yeni bir soluk verir. Daha pürüzsüz, yumuşak bir görünüm verir. Bunun yanında da cilt dokusunu ve tonunu iyileştirmeye yardımcı olur.

Gözenekleri Temizler

Özellikle akneye meyilli bir cilt tipi için mükemmel bir bakım yöntemidir. Bu ürünler ya da maskeler gözeneklerinizi açarak akne ve siyah noktaların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Cildinizin tertemiz görünmesinin yanında problemsiz bir cilde sahip olmak için düzenli aralıklarla peeling yapmalısınız.

Hücreleri Yeniler

Daha canlı, parlak ve genç görünen bir cilt için hücrelerin yenilenmesini aktif olarak destekler. Cildinizin parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması için de hücrelerin yenilenmesi gerekmektedir.

Dolaşımı Arttırır

Vücudumuzda bulunan ölü derileri düzenli olarak pul pul döktüğümüzde kan akışını da hızlandırmış olursunuz. Ovarak uygulanan bu işlem lenfatik drenajı arttırarak kan akışının hızlanmasını sağlar. Kan akışını arttırmak da cildinizin yenilenme sürecini hızlandırır.

Kırışıklıkları Azaltır

İnce çizgileri gözle görülür şekilde azaltmanıza yardımcı olur. Yüzünüze ya da vücudunuza peeling uygulamak gözeneklerin sıkılaşması ile birlikte ince çizgilerin ve selülitlerin giderilmesine yarar sağlar.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu