Astroloji

Doğum Haritası Nedir? Doğum Haritası Nasıl Hesaplanır?

Burçolog’tan hepinize merhabalar! Bugün sizlerle doğum haritası hakkında konuşmak istedik. Son dönemde oldukça merak edilen doğum haritasının ne olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız tüm detaylarıyla biliyorsanız da hiç dokunulmamış noktalarıyla sizlere aktaracağız. Peki doğum haritası nedir? Doğum haritası nasıl hesaplanır?

Yıldızlar burçlar aracılığı ile inanılmaz öngörüler sunmaktadır. Bu nedenle günlük, haftalık ve yıllık burç yorumları bakılmakta uzmanlar tarafından okurlara aktarılmaktadır. Doğum haritası bir diğer adı ile yıldız haritası olarak da bilinmektedir. Şimdi gelin, doğum haritası neymiş? Hayatımıza ne gibi dokunuşlar yapıyor ve ne anlama geliyor? Bunlara bakalım.

Doğum Haritası Nedir?

Yıldız haritası yani diğer adı ile doğum haritası bizim doğduğumuz tarih ve saatte gökyüzünün anlık görüntüsünü bizlere sunmaktadır. Doğumunuzda aldığınız ilk nefes evrenle baş başa kaldığınız ve tüm uyumunu, enerjisini üstlediğiniz an demektir. Hayatınız boyunca sabit kalan doğum haritanız ile uyumunuz temel yaşamınız ile ilgili sizlere ipuçları vermektedir. Ruhunuzun amaca giden yoldaki ipuçlarını, detayları ve sizlerle ilgili özellikleri sunan doğum haritanızı merak ettiğiniz oldu mu? Gelin bakalım.

Doğum Haritası Nasıl Bakılır?

Doğum haritanızı sizlerde merak ediyorsanız şimdi nasıl bakmanız gerektiğini aktaracağız. Doğum haritası için gerekli sadece üç adet bilgi vardır. Bu bilgilerde yola çıktığımızda doğum haritamıza bakmak oldukça kolaydır. Doğum günü, doğum saati (dakikası) ve doğum yeri. İhtiyacınız olan bu bilgiler hastanede doğduğunuz anda belgelenmektedir. Bu bilgilere olabildiğince doğru ve detaylı ulaşmaya dikkat etmelisiniz. Doğum haritası detaylara takılan bir haritadır. Burada doğum haritanıza fısıldayabileceğiniz her detay sizi farklı bir yöne itebilir.

Doğum Haritası Ne İşe Yarar?

Doğum haritası kendinizi tam anlamı ile tanıma, geliştirme ve ruhsal yolculuğunuzu tamamlamaya yardımcı olmaktadır. Doğum haritasında genellikle aktarılan ya da öğrenilen bilgiler şu şekildedir;

  • Yükselen burç ve 12 astrolojik evde hangi gezegenin olduğu,
  • Venüs, Mars, Ay burcu ve aşk evi,
  • Daha çok çalışmanız gereken şeyler için Satürn burcu, şanslı olabileceğiniz yerler için Jüpiter burcu,
  • Herhangi iki gezegen arasında oluşan önemli açılar
  • Bir burçta 3 veya daha fazla gezegen varsa kişi için belirli bir enerjinin ağır bir konsantrasyonunu oluşturan “stellium”,
  • Haritadaki elementlerin dengesi Haritadaki niteliklerin dengesi
  • Gezegenlerin oluşturduğu desen

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu