Saç Bakımı

Denizde Yıpranan Saçlara Ne Yapılır? Saç Denizde Yıpranır mı?

Yaz aylarının gelmesiyle bizlere gelen enerji, pozitiflik içimizi kıpır kıpır yapsa da yaz aylarının artıları kadar eksi yönleri de var. Yoğun güneşe maruz kalma gibi olayların neden olduğu pek çok faktör olmasıyla birlikte özellikle de tatilde yıpranan saçlarımızla tatil bittiğinde baş başa kalabiliyoruz. Peki denizde yıpranan saçlar için ne yapılmalı? Saç denizde yıpranır mı? Saç bakımına dair her şey Güzelliğin Peşinde’de…

Yazın en büyük kalıntılarını genellikle saçlarımızda hissederiz. Denizde yıpranan saçlarınızı nasıl kurtarabileceğinizi düşünüyorsanız size muhteşem fikirlerimizi aktarmak isteriz. Artık tatile giderken saçlarınızı düşünmek zorunda kalmayacaksınız. İşte saçlarınızdaki deniz yıpranmasına birebir gelecek tarifler…

Saç Denizde Yıpranır mı?

Tatil, deniz, kum ve güneş sevinci herkesi sararken bir yandan da yazın getirmiş olduğu tedirginlikler ortaya çıkıyor. Özellikle de yaz aylarında oldukça yıpraran saçlarımız büyük bir problem haline dönüşebiliyor. Sizler de saçlarınıza aşıksanız ve çıkacağınız yaz tatili için saçlarınızdan yana endişeniz varsa söylemek isteriz ki saçlar, deniz ve güneşe maruz kalınca iyice güçsüzleşir, zayıflar, matlaşır. Size vereceğimiz tarifler ile zayıflayan ve matlaşan saçlarınıza eski canlılığını geri verebileceksiniz. Kendinize uygun olan tarifi seçin ve uygulayın. İşte ışıl ışıl saçlara sahip olmak bu kadar kolay!

Yumurta ve zeytinyağı maskesi

Saçlarınız kuru ve cansız bir görünüme sahipse uygulamanız gereken maske;

Zeytinyağı ve yumurtayı bir kapta karıştırın. Saçınıza karışımı masaj ile uygulayın ve bir bone ile kapatın. 1 saat kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Yoğurt, bal ve elma sirkesi maskesi

Saçlarınız kuru ve yıpranmışsa nem kazandırmanız gerek demektir. İşte muhteşem bir nem maskesi;

 3 yemek kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı elma sirkesi ve 1 çorba kaşığı balı bir kapta karıştırın ve saçınıza masaj yaparak uygulayın. Yarım saat bekleyin ve sonra yıkayın.

Avokada yağı, badem yağı ve zeytinyağı maskesi

Saçlarınızın kırıklarla dolu görünümüne sizlerin de kalbi kırılıyorsa uygulamanız gereken maske;

Saçınıza göre göz kararı tüm yağları bir kapta karıştırın ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bir saat bekletin ve ardından saçlarınızı yıkayın.

Muz, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve bal maskesi

Bir şampuan reklamından çıkmış gibi görünmek istiyorsanız uygulamanız gereken maske;

1 adet muzu ezin, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı balı ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün ve 1 saat bekletin. Ardından durulayın.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu