Ağız ve Diş BakımıGüzellik

Diş Sarılığı Nasıl Geçer? Dişteki Sararmalara Son!

Yapılan araştırmalara göre pek çok insanın ilk dikkat ettiği nokta dişler oluyor. Günümüzdeki en büyük problemlerden birisi diş sararmaları. Dişlerimiz özellikle de gülüşümüzü ve toplum içindeki izleniminizi yansıtan en büyük faktör. Sizlerde gülüşlerinizi sararan dişleriniz nedeniyle kısmak zorunda kaldıysanız doğru yerdesiniz. Güzelliğin peşinde olarak diş sararmalarınıza son veriyoruz.

Diş sarılığının geçmesi için detayları vermeden önce diş sarılığına neden olan faktörlere değinmek istiyoruz. Diş sararmalarına pek çok şey neden olmaktadır. Farkında olmadan beslenme şeklimizin bile etkilediği dişlerimiz için neler yapmalıyız? Gelin diş sağlığımızı tüm detaylarıyla inceleyelim.

Dişler Neden Sararır?

Diş sararmalarının en büyük nedenler arasında beslenme şeklimiz yer almaktadır. Tercih ettiğimiz yiyecek ve içeceklerin dişlerimiz üzerinde plak oluşturması sarılığa neden olmaktadır. Pek çok kişi sabah kalktığı anda dişlerini fırçalasa da bir daha gün içinde diş fırçasını eline almamaktadır. Oysa dişler yediğimiz yiyeceklerden sonra fırçalanmalıdır. Öğünlerimizden sonra diş üzerinde oluşan tabakayı kaldırmak amacıyla diş fırçasını kullanmamız gerekmektedir. Dişlerin yemek sonrası fırçalanmaması zamanla diş eti ağrısı ve diş çürüklerine neden olur. Dişlerin sararmasına neden olan bazı yiyecekler ise şu şekildedir;

-Şarap

-Soya

-Domates

-Hazır soslar

-Sirke

-Baharat

-Asitli İçecekler

-Bonibon

-Kahve

Diş Sararması Nasıl Geçer?

Diş sararmalarını önlemek amacı ile düzenli fırçalama gerekmektedir. Yukarıda saymış olduğumuz yiyecek ve pek çoğunun ardından diş fırçalamak diş sağlığımız açısından büyük önem taşır. Şimdi sizlere vereceğimiz diş sararmalarını önleyen kürleri uygulayarak sizlerde dişlerinizdeki istenmeyen sarılıktan kurtulabilirsiniz.

Diş beyazlatma kürü

-1 Çay kaşığı karbonat,

-Yarım limonun suyu,

-2 Damla zeytinyağı.

Tüm malzemeleri karıştırdıktan sonra diş fırçasını batırarak dişlerinize uygulayınız. Sigara nedeniyle sararan dişlerinizi de bu kürü kullanarak beyazlatabilirsiniz.

Beyazlatıcı bantlar ve solüsyonlar

Diş beyazlatma konusunda en çok tercih edilen seçeneklerden birisi de beyazlatıcı bantlar ve solüsyonlardır.

Fesleğen

Daha önce duymamış olsanız da diş sağlığı açısından oldukça yararlı olan fesleğenin de dişleri beyazlattığı söylenmektedir. Gün içinde çiğneyebileceğiniz fesleğen ile dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Portakal kabuğu

Portakal kabuğu hem diş beyazlatıcı etkisi hem de ağız kokusunu alan özelliği ile bilinmektedir. Portakal kabuğunun içine diş fırçasını batırdıktan sonra dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Etkisini kısa sürede göreceğiniz portakal kabuğu yöntemi diş beyazlatma anlamında sık tercih edilmektedir.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu