MakyajManşet

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür?

Dudak kalemi, dolgun görünen dudaklara kavuşabilmek için ve rujun kalıcılığı arttırmak için kullanılan bir makyaj malzemesidir. Pek çok kadının vazgeçilmezleri arasında yer alan bu kalemi uygularken özellikle dudak kalemi ile rujun renk uyumuna dikkat edilmesi gerekir. Bir diğer yandan da dudak kalemi sürerken küçük ama önemli detaylar kusursuz bir dudak makyajının tamamlayıcısıdır.

Dudak kalemi nasıl sürülür konusu ile ilgili önerileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Haydi gelin hep birlikte bu sorunun cevabını öğrenelim.

dudak kalemi

Makyajın ayrılmaz parçalarından biri olan dudak kalemi, kadınların severek ve özenle kullandığı bir üründür. Bu kalem ruja zemin hazırlar ve dudak hatlarının öne çıkmasına yardımcı olur. Fakat diğer makyaj malzemelerinde olduğu gibi bu kalemi sürmenin de önemli kuralları vardır. Kaba, yamuk ya da aşırı koyuya kaçmamak için bu malzeme nasıl kullanılır bilmek gerekir. Öyleyse haydi gelin hep birlikte öğrenelim.

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür?

dudak kalemi

Dudak makyajına geçmeden önce dudaklarınızı makyaja hazırlamak için mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Özellikle de kuru dudaklara sahip olanlar şeffaf nemlendirici kesinlikle kullanmalıdır.

  • Dudağınızın en üst kısmına bir x çizin. Sonrasında sağ ve sol köşelerden dudaklarınızı çerçeveleyin.
  • Son olarak alt dudağınıza doğru bütün çizgileri birleştirin.
  • Dudaklarınızı çerçeveledikten sonra iç kısımları da doldurun. Eğer dilerseniz dudak içinizin tamamını kaleminiz ile boyayabilirsiniz.
  • Kaleminizin keskin bir çizgiye neden olmasını istemiyorsanız kalemi uyguladıktan sonra yumuşak uçlu bir fırça ile nazik bir şekilde dağıtabilirsiniz.
  • Kaleminizin rujdan bir koyu ton olmasına özen göstermelisiniz.

Dudak Kalemi Sürme Tüyoları

dudak kalemi
  • Kalemi uygularken elinizin hafif yatay olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde daha kolay bir şekilde sürebilir ve hata yapma riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.
  • Dudaklarınızın ekstra dolgun görünmesini istiyorsanız kalemi dudak çizgisinin biraz üzerinden çekin. Yani biraz taşırabilirsiniz.
  • Kaleminizin ucunun sivri olmamasına özen göstermelisiniz. Kaleminizi yeni açtıysanız eper kalemin ucunu pamuk yardımı ile yumuşatabilirsiniz.
  • Dudak çizgisi kalın olmamalı ve ruja karışmalıdır.
  • Kaleminizi uygularken düz çizgiler çizmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde dudağınızda bir şekil bozukluğu meydana gelebilir.

Eee kızlar nasıl buldunuz sizler için derlediğimiz ve paylaştığımız tüyoları? Sürüyor muyuz kalemleri? Haydi gelin yorumlarda buluşalım!

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu