Biliyor Muydunuz?Cilt BakımıGüzellikMakyajSaç Bakımı

Duştan Çıktıktan Sonra Yapması Daha Keyifli Olan Aktiviteler

Artık pis ve pasaklı gezmekten vazgeçmelisiniz! Güzel bir duş alın ve gelin önerilerimizi uygulamaya başlayın.

Amaan zaten evdeyim diye düşünüp normalde günlük zorunluluğumuzmuş gibi gelen bu aktivite aslında tahmin ettiğimizden çok daha keyifli.

duş alan kadın

Temizlenmiş saçlara bakım yapmak!

Saçlarımızı yıkadık ancak bakımsızlıktan çok yıpranmışlar. Biraz saç serumu ve sağlıklı yağlar saçlarımızı eski haline getirebilir.

Misler gibi kokan harika saçlarla harika bir şarkı açıp dans etmek!

Saç bakımını yaptıktan sonra artık saçlarınız eskisi gibi parlak görünüyor. Bir müzik açın, sesiniz kötü olsa da şarkı söyleyin ya da dans edin. Hem sabah yediğiniz açmaları ve simitleri biraz da olsa eritmiş olursunuz! 🙂

Cilt bakımı yapmak!

Abur cuburdan sivilcelenmiş, siyah noktalar çıkmış yüzünüze biraz peeling ve maske yapmak çok iyi gelecektir. Bunu rutine bağlamayı ihtmal etmeyin.

duşta sabunlanan kadın

Misler gibi olduk ve tazelendik. Enerjimizi de attık! Şimdi biraz camı açıp demlenmiş kahvenizi ya da çayınızı alabilir, haftalardır okunmayı bekleyen kitabınızı okuyabilirsiniz.

Artık kitap okuma klişesinden sıkılmış olabilirsiniz, kitap okumayı sevmiyor olabilirsiniz ya da geniş bir kitaplığını olmayabilir. Bunun yerine sesli kitaplara yönelebilir ya da e-kitaplar okumayı deneyebilirsiniz. Saçlarınızın mis gibi kokusunda mayışıp kitapların geniş dünyasında kaybolmayı bir deneyin deriz.

Duş aldıktan sonra tenimiz iyice yumuşadı. Manikürün tam zamanı!

Huzur içinde kitabımızı okuduk, ruhumuz da biraz nefes aldı. Şimdi acaba tırnak bakımı mı yapsak? Uzayan etleri kesebilir, kremler sürebilir hatta en sevdiğiniz ojenizle tırnaklarınıza renk katabilirsiniz.

Tazelenmiş bir bedenin ardından tazelenmiş bir zihin ve ruh daha çok keyif verir. Meditasyon yapmak!

Özellikle evden çalışmanın olduğu günlerde meditasyon yapmak çok iyi bir seçenek. Bütün vücudunuz ve saçlarınız tertemiz olmuşken güzel bir köşeye oturup gözlerinizi kapatın!

duştaki kadın

Duştan sonra en keyif veren aktivitelerden biri de yemek yapmak!

Kendiniz için bir şeyler yapmak, ortaya yeni bir şey çıkarmak dünyanın en keyif verici aktivitesi olabilir! Elinizdeki atıştırmalığı bir kenara bırakıp mutfakta harika ve sağlıklı bir yiyecek hazırlayın.

Kendimiz için faydalı olan her şey çok daha keyif verici!

Yüz yogasına başlayın. Yaşlanınca daha genç ve kırışıksız bir yüz istemeyen var mıdır ki? Hiç sanmıyorum!

Bedeniniz temizlendi, şimdi biraz zihninizi boşaltma zamanı: Günlük tutun!

Hayır tabi ki ilkokula geri dönmüyoruz. Hislerinizi, düşüncelerinizi yazmak ve geçtiğimiz bu zor günleri not almak psikolojik olarak da sizi çok rahatlatacak. İnsanların sizi yargılayamadığı, yalnız başına olduğunuz bir alanda tüm zihninizi kağıda boşaltmak iyi gelecek.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu