Astroloji

Duygusallığı Zirve Olan 4 Burç ve Özellikleri 

En duygusal burç özellikleri ve en duygusal burç kadını- erkeği hangileri olabilir diye sorduğunu duyar gibiyim. Şimdi bu merakını giderecek çok önemli bir ipucu vereceğim, hazır mısın? Burçların mevsimlerle de etkileşimi olduğunu bilmeli ve geçiş dönemlerinde daha duygusal burçlar olduğunu bilmelisin. En çok ağlayan burç sıralamasını yaparken bunu da dikkate alman fayda edebilir.

En Duygusal Burçlar Hangileri?

En çok ağlayan burçları veya bir başka deyişle duygusal burçları aslında hislenme hızı bakımından düşünmelisin. Duygu yoğunluğu yüksek olduğu bilinen burçlardan balık burcu diyebiliriz. Balık burçlarının “Evet evet!” dediklerini duyar gibiyim 🙂 Belli etmeleri bakımından da bu durumu fark edebilirsin. Burç tarihleri açısından soğuk havalara geçişin etkisini belirgin görebilirsin.

1-Balık Burcu

Su gurubu burcu olarak balık burcu, duygusal burçların başında geliyor. Sevmek ve hoşlanmak duygularını ayırt edebiliyorsan muhtemelen balık burcu olabilirsin.  Karşı cinse ya aşık olursun ya da ondan hiç hoşlanmazsın. Hayatında adanacak bir şey varsa bu tamamen aşk olacaktır. Aşk’a düşen balık burcunun duygusallığa kapılmaması balığın doğasında yok.

Duygularını uçlarda yaşıyorsan endişelenme, balık burcusun. Kavgalar ve ayrılıklar seni hızlı bir şekilde depresyona sokabilir. Ancak sakın üzülme! Hızlı toparlanabiliyorsun. Duygusal değişkenliğin yemeden içmeden kesildiğinde bile seni bırakmayacaktır. Duygusal olsan da kontrol mekanizmanın gelişmiş olduğunu hatırlamalısın.

2-Aslan Burcu İkinci Sırada

Genel burç ayları içinde değişken ayları gözden geçirelim: Aslan burcu da bu kapsama giriyor ve en duygusal burçlardan birinin özelliğini taşıyor olabilirsin. Aslan burcu kadını ve erkeğinin ortak özelliğini açıklıyorum, hazır mısın? Her biri duygusal çöküntüde içe kapanık bir hal alabiliyor. Ayrıca aşk, evlilik süreçlerinde sürekli ilgi bekliyor… Egosunu yenemeyen aslan burcunun iç dünyasının bu kadar hassas olması çok ilginç değil mi?

3-Yengeçler Yoğun Duygu Patlamalarıyla Biliniyor

Yengeç burcu hakkında yanlış bilinenleri bir kenara bırakmalısın, çünkü sanılanın aksine yengeçler çok duygusal olabiliyor. Yüzeysel bir karakter yapısına sahip olsa da yengeçlerin duygu patlamaları çok derin olabilir. Mutluluk bile yengeçleri derinden etkileyerek gözyaşı patlamalarına neden olabilmektedir. Hatta yengece bir konuda derinlemesine hak verildiğinde, haklı olduğu ispatlandığı için duygulanabilme ihtimali vardır. Yengeç burçları, şu anda sizi iyi bir şekilde anlatıyorum diye de duygulanmıyorsunuz değil mi? 🙂

 4-Kova Burcu Vicdanıyla Öne Çıkıyor

Vicdani yönü ağır basan kova burcunu televizyon izlerken bir anda ağlıyor halde görebilirsin. Bu durum karşısında şaşırmamalısın. Kova burcunun duygusallığı balık burcu gibi aşktan ziyade genel olarak her konudan ortaya çıkabilmektedir. İnsani yönü ağır basan kova burcu en duygusal burçlarda dördüncü sırada bulunuyor.

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu