GüzellikMakyaj

Makyajın Olmazsa Olmazları 

Makyaj malzemeleri ve uygulamalarıyla ilgili olmazsa olmazları daha detaylı ele almaya ne dersiniz? Bilmediğiniz bazı ipuçlarıyla bakış açınızı değiştirmeye hazır olun. Günün çoğu zamanını makyajla durmanız gerekiyorsa kendinize daha çok önem vermeniz gerekiyor değil mi?

Makyaj Öncesi Cilt Temizliği

Makyajını yapmadan önce çok önemli bir detay vereceğim. Temiz cilde yaptığın makyaj her zamankinden daha güzel görünecek… Üstelik cildin nefes almaya devam ederek daha uzun süre makyajının keyfini çıkarabilirsin. Cilt bakımın üzerine nemli bir zeminde makyaj görüntüsünden daha çok keyif alacaksın.

En Önemli Makyaj Malzemeleri

Çantanda veya evinde makyaj malzemeleri bulundururken en önemlileri atlamamalısın. Göz çevresi ve dudak renklendirici ürünlere odaklanırken cilt tonuna önem vermeyi unutmamalısın. Çünkü cildin iyi görünmediğinde diğer kısımlar çok da önemli olmayacaktır.

  • Fondöten Tonu Doğru Ayarlanmalı

Fondöten en önemli makyaj malzemelerinden biridir ve bunu cildinin renginden bir ton farklı seçmelisin. Cilt tonuna yakın ve hafif koyu renkte seçeceğin fondöten ile çok iyi bir makyaj zemini sağlamış olursun.

  • Rimel Seçerken Doğal Makyaja Odaklanın

Rimel seçiminde doğal makyajı es geçmeden kullanıma odaklanmalısın. Rimeli sürerken sana bir tavsiye vermek istiyorum; Üst üste rimel sürmemeye özen göstermelisin. Rimeli kirpiklerine yedirirken sağa sola doğru yedirme hareketi doğal ve uzun bir görünüm sağlar.

  • Küçük Gözlere Beyaz Göz Kalemi Kullanın

Gözlerinizi olduğundan iri göstermek için bir önerim var. Beyaz göz kalemini iç kısma sürebilirsin. Siyah göz kalemini de gözlerini daha küçük göstermek için kullanabilirsin. Kendine uygun bir sürüş tekniği sayesinde makyajından fazlasıyla memnun kalacaksın. Dışarıdan görecekleri hesaba katmıyorum bile. 🙂

  • Giysi ve Ortama Göre Rujunu Belirlemelisin

Ruj renkleri, hiç tahmin edemeyeceğimiz kadar geniş bir yelpazeye sahip. En klasik renklerden en absürt renklere kadar ruj bulabilirsin. Önemli olan tenin, giysilerin ve ortamla uyuşan bir renk tercihi yapman. Kusursuz makyaj konusunda en önemli kriter tabi ki de uyum içinde olmak. Mesela gün içinde aşırı baskın renklerden kaçınabilirsin. İş görüşmelerinde ise dikkat dağıtan renkler rahatsız edici olabilir. Özel davetlerinde de daha canlı renkleri kullanmak genel hatlarıyla uyum dengenizi sağlayacaktır.

Hemen her yerde uygun ruj rengi önerisi vermemi ister misin? Şeftali tonları ve açık pembe renkleri. Mutlaka çantanda bulundurmalısın. Bu açık ve soft renkler günlük yaşantı için büyük oranda uyumlu olmaktadır.

  • Far Rengini Ruja Göre Seçin

Far rengini rujuna göre belirlemeye özen göstermelisin. Peki, neden diye sorduğunu duyar gibiyim: Gözler veya dudaklarından birini seçmelisin. Far ve ruj koyu ve baskın renk olduğunda gözü yorar ve makyaj hataları arasındaki yerini alır. 

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu