Güzellik

2022 EN TREND OJE RENKLERİ

Özellikle birkaç yıl içinde tırnak konusu oldukça hızlı ilerlemeye devam ediyor. Jel ve protez tırnakların hayatımıza girmesiyle yeniden moda olan uzun tırnaklar yerine ve kısa ve bakımlı tırnaklar trend oldu. Tabi ki bazı kadınların vazgeçilmezi olan kalıcı ojeler ve nail artlarda oldukça ilgi görüyor. Bizlerde Güzelliğin Peşinde olarak 2022 yılının en trend oje renklerini araştırdık.

BEYAZ VE TONLARI

Yılların eskimeyen trendi olan beyaz ve tonları ojeler her zaman ki gibi bu yılda en trend renklerden biri olmayı başardı. Beyaz ojeler bir yandan bakımlı tırnaklara sahip olmamızı sağlarken bir yandan da cazibeli duruşu ile kadınların gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Uzun yılların vazgeçilmezi olan french manikürde yeni trendlerin arasında yerini aldı bile. 2022 ilkbahar başı yaz sonu beyaz french ojeyi aramızda bolca göreceğiz gibi görünüyor.

BEBEK MAVİSİ-GECE MAVİSİ

Şimdiden trendler arasında yerini alacağını bildiğimiz mavi ve en önemlisi de gece mavisi yerini çoktan aldı. 2022 kış sonu görebileceğiniz bebek mavisi ve gece mavisi bollukla karşımıza çıkacak. Yazları gece mavisi yerini bebek mavisine bırakırken baharın gelmesi ve yazın yaklaşmasıyla koyu renkler yerine açık renkler gelecek.

YEŞİL VE TONLARI

Yeşil ve tonları renkler son 1 yıl içerisinde günden güne popüler oldu. Uzun yıllar trendler arasında göremesek de sıcak bir renk olmasıyla sevilen yeşil ve tonları 2022 en trend ojeler arasında korunuyor. Üstelik yeşil rengin birbirinden farklı tonu kadınlar için çok daha cezbedici bir hal alıyor.

METALİKLER

Özel günlerin göz bebeği olan metalikler de 2022 yılının en trendlerinin arasında yer alacak. Bu koyu ve ışıltılı renklerin ellerde çok şık durması bu rengin geri gelmesiyle yakından ilgili. Her cilt tenine uygun bir metalik rengin bulunması da haliyle metalik oje renklerini daha tercih edilir kılıyor. Eğer esmer bir cilt tonunu sahipseniz gold renklere yönelebilirsiniz. Daha açık bir cilt renginiz varsa da gri renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

PASTEL TONLAR

Tertemiz bir görünüm veren, tırnakları canlandıran soft pasteller de tabii ki 2022 oje trendleri arasında. Birbirinden farklı birçok tonu ve seçeneği olan pasteller arasında ilkbahar- yaz sezonu için lila ön plana çıkacak. Bunun yerinde nude renklerde popülerliği korumaya devam ederken koleksiyonunuza uçuk pembeleri de eklemeyi unutmayın.

BONUS NAİL ART TRENDİ BİTİYOR MU?

  • Boncuk ve taşları uzun bir süre aramızda görmesek de gelecek sezon yeniden aramızda olacaklar.
  • Metal renklerin french manikürleri bu sezon en başta olacak.
  • Şekiller ve grafikleri de unutmamak gerek.
  • Yaprak ve çiçek gibi şekilleri de aramızda sık sık göreceğiz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu