Psikoloji

Farkında Olmasanızda İlişkiniz Hakkında Duyduğunuz En Kötü Tavsiyeler…

İlişkilerle ilgili pek çok şeyi kaçırıyor olabiliriz. Partnerimizle ilgili yaşadığımız sorunları ya da farklı durumları 3. kişilerle paylaşıyor muyuz? Özellikle de kadınlar olarak yaşadığımız her şeyi biriyle paylaşmazsak ölecekmişiz gibi olabiliyor. Peki ya ilişkinizi etkileyen asıl şey dış tavsiyelerse? Ne demek istiyorum detaylıca anlatacağım.

Güzelliğin Peşinde olarak sürekli es geçilen önemli konulara değinmeye devam ediyoruz. ilişkide partnerimizle yaşadığımız gündelik ya da önemli olaylar sonrası aklımızın karışması, nasıl bir yöntem izleyeceğimizi bilememe gibi durumlar yaşamak oldukça normal. Ne yapacağımızı bilemediğimiz anlarda ya yanlış yönlendiriliyorsak? İşte sizler farkında olmasanız bile ilişkiniz hakkında duyduğunuz en kötü tavsiyeler…

Evlilik ve çift terapistlerine göre iki kişi arasında yaşanan sorunlara 3. kişiler asla dahil edilmemeli. Yine de bazı anlarda başkalarının fikirlerini önemsiyor ve verecekleri tavsiyeleri merakla dinliyoruz. Hiç yanlış olan ama alışkanlıktan her zaman bizlere doğruymuş gibi gelen bir alışkanlığınız oldu mu? İşte yalnış ve kötü tavsiye de tıpkı bu alışkanlık gibidir. Biz yanlış olduğunun farkında olmadan sinsice her şeyin daha da kötü olmasına neden olur. O halde sizi daha da meraklandırmadan geçelim.

Biraz Zamanla Düzelecektir!

Hatalar zamanla telafi edilse de sizleri gerçekten yıpratan, üzen ve günden güne kötüye giden bir ilişkinin düzelmesini daha fazla bekleyemezsiniz. Bu hem sizin için hem de karşı taraf için sağlıklı bir tavsiye değildir. Zamanla düzelen tek şey olayın sıcaklığıdır. Bu nedenle bu tür tavsiyelere uyarak gerektiği düşünülen o zamanı tanımayın.

Biraz Zaman Tanırsan Mutlaka Değişecektir!

insanların değişeceği düşüncesini hemen kafalardan atalım. Belli bir olgunluk çağına gelmiş kimse bir süre sonra karakteristik anlamda değişim gösteremez. Özellikle yalan, şiddet vb gibi ciddi konularda insanlar için bir daha yapmak en az bir önceki kadar kolay olacaktır.

Sadece Fedakarlık Ederek İlişkini Yürütebilirsin!

Bir ilişkide fedakarlıklar tabii ki de büyük önem taşımaktadır. o ilişki için nelerin yapıldığı, nelerin yola koyulduğu değerlidir fakat fedakarlık tek taraflı olmaz. ilişkide fedakarlıklar iki kişi tarafından eşit şekilde yapılmalıdır. Sürekli sizin tarafınızda fedakarlık yapılması gerekiyormuş gibi lanse edilen tavsiyelerden kesinlikle uzak durunuz.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu