Psikoloji

Güçlü Hissetmenizi Sağlayacak Psikolojik Hileler!

Zor durumlarla başa çıkma konusunda psikolojik olarak duvar gibi mi olmak isteyebiliriz. Zor şartlar, durumlar ve olaylar karşısında paniklemek, elimizin ayağımıza dolaşması gibi durumları artık bir kenara atabilirsiniz. Güzelliğin Peşinde olarak sizlere vereceğimiz güçlü hissetme hileleri ile artık olaylar karşısında bu gibi bir duvara dönüşeceksiniz.

Özgüven kişi için oldukça önemlidir. ikili ilişkilerde, toplantıda, arkadaşlıklarda özgüvenli biri gibi olarak psikolojinizi daima güçlü tutarsanız birçok yerden zaferle ayrılabilirsiniz. Günlük hayatta oldukça işinize yarayacak olan psikolojik hilelere hazır mısınız?

Stres ve Gerginlikle Başa Çıkma!

Stresli ya da gergin olmanıza neden olan bir ortamda mısınız? O halde hemen ağzınıza bir sakız atın. Stresli ya da gergin hissedilen anlarda sakız çiğnemek ya da yemek yemek beyniniz tehlikede olmadığınıza karar verir. Bu şekilde gerginliğiniz yok denecek kadar azalmış olur.

Sakinlik ve Soğukkanlılık

Biriyle tartışma anında sürekli size bağırıyorsa sakin ve sessiz kalmaya dikkat edin. Sakinliğiniz muhtemelen karşınızdakinin gerginliğini daha çok arttıracak ve daha sonrası kendini suçlu hissetmesine neden olacaktır.

Stresinizi Dönüştürün

Stresli ya da gergin hissettiğimiz anda nefeste daralma, kalbin daha hızlı atması gibi durumların meydana gelmesi normaldir. Peki size bu stresi kolay bir şekilde dönüştürebileceğinizi söylesek? Stresin vücutta yarattığı etki ile neşe ve heyecanın vücutta yarattığı etkiler aynı belirtiye sahiptir. Stresinizi tartışma anında yeniden tanımlayarak neşeye çevirebilirsiniz.

Gülümseyin

Sürekli mutlu hissetmek için yok yere gülümsediğinizde beyniniz buna odaklanacak ve gülecek bir şeyler bularak gerçekten mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Bu döngüyü bilerek duygularınızı ve hislerinizi kola bir şekilde yönlendirebilirsiniz.

Kullanılmaması Gereken Kelime: Bence

Bir konuşma, tartışma ya da toplantı halinde düşüncelerinizi söylemeye ”bence” kelimesi ile başlamayın. Bence ya da İnanıyorum ki gibi kelimeler özgüven eksikliğinizin en büyük ifadesidir.

Rahatlık Bulaşıcıdır!

Gerçekten önemli bir konuşma yapmanız gerekiyor ve yeni tanıyacağınız insanlar sizi heyecanlandırıyor mu? o halde hemen rahatlığınızı devreye sokun. Karşınızdaki insanları uzun zamandır tanıyormuş gibi davranırsanız onlar da bir süre sonra bunun rahatlığına alışacak ve sizlere samimi davranacaklardır.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu