GüzellikCilt Bakımı

Ergenlik Sivilcelerini Azaltmada 3 Etkili Yöntem

Ergenlik çocukluk ve yetişkinlik arasındaki önemli bir dönemdir. Bu dönemde gerek fiziksel gerek psikolojik önemli değişiklikler görülür. Ergenlik döneminde en çok gözlemlenen problemlerden biri ciltte yoğunlaşan sivilcelerdir. Ergenlik sivilcelerini azaltmak için herkes etkili yöntemler arar. Böylece gerek psikolojik gerekse fiziksel olarak kişinin kendini daha iyi hissetmesi mümkündür. Peki ergenlik sivilcelerini azaltmak veya sonlandırmak mümkün müdür? Herkesin çok merak ettiği bu soruya gönül rahatlığıyla evet diyebiliriz. Ergenlik sivilcelerini azaltmak için uygulanabilen pek çok yöntem bulunur. Elbette bu yöntemlerin beklenen etkileri göstermesi kişiden kişiye farklı zamanlar alabilir. Şimdi gelin birlikte ergenlik sivilceleri ile mücadele ederken uygulanabilecek 3 etkili yöntemi inceleyelim.

Sağlıklı ve Dengeli Beslenme

Sivilcelerle mücadele ederken pek çok insanın aklına gelmeyen beslenme alışkanlıkları aslında oldukça önemli bir konu. Evet doğru duydunuz, ergenlik sivilcelerinden kurtulmak için gün boyu neler yiyip içtiğinize dikkat etmeniz gerekir. Cips, çikolata, fast food gibi pek çok hazır ve yapay gıda zararlı içerikleri ile vücuda çok sayıda zarar verir. Bu zararlı etkilerden biri de yoğun akne oluşumudur. Bol su tüketilerek sağlıklı besinlerin vücuda alınması ciltteki akneli görünümün çok kısa sürede düzelmesini sağlar. Bir süre sebze ve meyve yoğunluklu, doğal içerikli bir beslenme listesi uygulayarak yöntemin etkilerini somut olarak gözlemleyebilirsiniz.

Medikal İlaçlardan Destek Alabilirsiniz

Ergenlik sivilceleri ile oynamak, sıkmak gibi uygulamalar ciltte deri üzeri ve altına aknenin yayılmasına neden olur. Bu nedenle ergenlik sivilceleri sıkılmamalıdır. Ergenlik sivilcelerinin bu yayılmacı özelliği göz önünde bulundurulduğunda bilinçsiz yüz temizleyiciler veya kremler kullanmak beklenenin aksine olumsuz sonuçlar ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle ergenlik sivilceleri olan kişiler bir doktor muayenesinden geçerek profesyonel bir destek alabilir. Doktorların ergenlik sivilceleri ile mücadelede önerebileceği çok sayıda başarılı ve etkili medikal ilaç ve krem bulunduğu da bilinir. Bu kremlerden destek alarak ergenlik sivilcelerinin hayatınızdan çıkıp gitmesini sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı Bir Rutin Oluşturun

Ergenlik sivilcelerinden kurtulmak için sadece bir yöntem ve tekniğe bağlı kalmanıza gerek yok. Hayatınıza sağlıklı bir rutin ekleyerek tüm yaşamınızın daha iyi ve güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Basit birkaç küçük değişiklikle kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Öncelikle beslenme hususunda kendinize daha sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Sabah, öğle ve akşam cildinizi ılık su ile iyice yıkayarak gün boyu maruz kalınan toz ve kirin vücudunuzdan arınmasını sağlayabilirsiniz. Yastık kılıfınızı düzenli aralıklarla değiştirmek, size ait olmayan makyaj malzemelerini kullanmamak gibi küçük detaylara da önem vererek çok daha sağlıklı ve sivilcesiz bir cilt sahibi olabilirsiniz.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu