GüzellikCilt Bakımı

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Kızlar haydi toplaşın! 5 adımda evimizde kuaför rahatlığında ağda yapma yöntemlerini sizler için derledik. Lafı uzatmadan haydi içeriğimizin devamına geçelim!

Hazırlık

Öncelikle ağda yapacağımız alanı at kılı fırça ile fırçalayalım At kılı fırçaya sahip değilseniz bunun yerine vücut peelingi de uygulayabilirsiniz. Bu işlemi uygulamak ölü derilerden kurtulmanıza yardımcı olacak ve aynı zamanda batıklarınıza iyi gelecek. Eğer tüyleriniz ağda yapmak için çok uzun ise tüylerin boyunu kısaltın ki canınız çok fazla yanmasın.

Talimatlar

Kullanacağınız ürünlerin kullanım talimatlarını mutlaka okumalısınız. Piyasada ılık ağda, kartuş ağda, soğuk ağda ve boncuk ağda gibi pek çok çeşit ürün mevcut. Hangi bölgeye hangi ürünü uygulayacağınıza göre ağda seçimini de doğru yapmalısınız. En iyi sonucu olmak için kullanacağınız ürünün kullanım talimatlarını iyice okumalısınız. Kullanım adımlarında önerilen talimatlara göre ürünü ısıtmalısınız.

Uygulayın

Tüylerinizi almak istediğiniz bölgeye ağdayı sürün. Bir spatulaya ihtiyacınız olacak. Bu spatula yardımıyla tüylerinizin uzadığı yöne doğru küçük parçalar halinde ağdayı sürün. Ağda bandının iyi yapıştığına emin olun. Yalnız dikkat edin. Ağda uygulayanız bölgenin muhakkak kuru olması gerekli çünkü nemli ya da ıslak tüylere yapışmayacaktır.

Çekin

Bu nokta çok büyük önem taşıyor. Yapıştırdığınız bandı tüylerinizin çıkış yönünün tersine doğru çekmeniz gerekiyor. Gerekli olduğu müddetçe aynı aşamaları tekrarlamaya devam edin.

Bakım

Uygulama sonrasında bakımınızı asla ihmal etmemelisiniz. Ağda uygulaması yaptıktan sonra ciltte kalan yapışıklık hem çok rahatsız edicidir hem de kirli bir görüntüye sahiptir. Bu yapışkanlığın geçmesi için ağda yağı edinin ve işlemden sonra uygulayın. Hassas ciltlerde uygulamayı yaptıktan sonra kızarıklık ya da kaşıntı oluşabilir. Bu sebepten ağda yaptıktan sonra nemlendirici krem, bakım yağı ya da aloe vera kullanabilirsiniz.

Öyleyse haydi kızlar tüylerimizden kurtulma zamanı!

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu