GüzellikManşetSaç Bakımı

Evde Keratin Botoks Nasıl Yapılır?

Yıpranan ve elektriklenen saçlarınızı yatıştırmak ve bakım yapmak için evde keratin botoks uygulaması yapabilirsiniz.

Sizler için keratin botoks uygulamasını adım adım anlattık, haydi gelin birlikte inceleyelim.

keratin botoks

Keratin Botoks Neden Yapılır?

Saçlarımıza pek çok işlem uyguluyoruz. Bu işlem sonucunda ya yıpranmalarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu durumlarda saçlarımız keratin kaybı yaşar ve saçlarımız kurur.

Yıpranan saçları yatıştırmak için ise saçlarımız keratin takviyesine ihtiyaç duyar. Bu yıpranmalar kuruluk, elektriklenme, kabarma ve matlaşma gibi saç problemlerine yol açabilir. Bunun için de botoks uygulaması yapılır ve saçın yapısı yeniden onarılır.

Keratin kazanan saçlar daha sağlıklı durur.

keratin botoks

Yapılan botoks uygulaması ile saçlar daha dolgun ve canlı bir görünüm kazanır. Aynı zamanda saçlar yatışır ve elektriklenmeler büyük ölçüde azalır.

Keratin Botokstan Önce Ne Yapılmalı?

keratin botoks

Bu uygulamayı yapmadan önce saçlarınızı bu işleme hazırlamalısınız. Bunun için de saçta kalan jöle ve sprey kalıntılarından saçlarınızı arındırmalısınız. Arındırıcı şampuan kullanarak kalıntılardan kurtulabilirsiniz.

Keratin Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

keratin botoks

Saçlarınızı arındırdıktan sonra temiz saçınıza botoks ürünlerini boya yaparmışçasına sürebilirsiniz. Saçınıza bone ya da streç film sarıp 30-45 dakika aralığında bekletmelisiniz.

Botoks işlemini yaptıktan sonra ılık su yardımı ile temiz su akana kadar saçlarınızı yıkayın ve durulayın.

Keratin Saça Nasıl Nüfuz Eder?

keratin botoks

Botoks işlemi yaptıktan sonra daha iyi verim almak için farklı işlemler yapabilirsiniz. Örneğin fön ve düzleştirici gibi işlemler uygulayabilirsiniz. Bu uygulamalar, keratinin saçlarınıza daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Dikkat Edilecekler

keratin botoks

Şampuan kullanmadan ılık su ile duruladığınız saçlarınıza sonrasında yumuşak bir şampuan kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde uygun bir bakım yapabilirsiniz ve saçlarınızın yıpranmasının önüne geçebilirsiniz.

Uygulamadan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler ise saçlarınızı çok sık yıkamamalı ve klorlu sudan uzak durmalısınız. Bunun yanında tuzlu su kullanmayın ve tuzsuz şampuan tercih etmeye çalışın. Bahsettiğimiz maddelere dikkat ettiğiniz zaman keratinin ömrünü uzatmış olursunuz.

Keratin Botoksunun Faydaları Nelerdir?

keratin botoks

Botoks işlemi ile saçların ucunda bulunan ayrışmalar onarılır ve kırıklar düzeltilir. Bunun yanında da saç yüzeyi pürüzsüzleşir. Bu şekilde saçlarınızı daha kolay bir şekilde tarayabilirsiniz. Keratin botoks ile saçlarınız daha parlak bir görünüm kazanabilir. Botoks uygulaması sayesinde keratin saça hapsedilir ve parlar. Bu şekilde yıpranan saçlar güçlenir ve olası dökülmelerin önüne geçilir.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu