Güzellik

Evde Tel Tokayla Yapabileceğiniz 5 Kolay Oje Deseni!

Nail art için artık tonlarca para harcamanıza gerek yok.

Sizlerde nail art yapmak için çok fazla para harcamak istemiyorsanız evde kolayca yapabileceğiniz oje desenleri ile tırnaklarınıza oldukça şahane desenler verebilirsiniz. Nail art için artık tonlarca para harcamanıza gerek yok. İşte Güzelliğin Peşinde’den evde nail art önerileri…

Tel tokayla tırnaklarınıza muhteşem desenler verebileceğinizi biliyor muydunuz? Hem pratik hem de oldukça güzel görünen desenler ile tırnaklarınıza dilediğiniz görüntüyü verebilirsiniz. Sadece tel toka kullanarak tırnaklarınıza verebileceğiniz 5 oje deseni pek çok kıyafetinize de uyum sağlayacak. O halde geçelim tel tokayla oje deseni yapmaya…

Evde Kolay Yapılan Nail Art Önerileri…

Seçtiğiniz farklı renk ojelerle sadece tel toka kullanarak 5 adet oje deseni çıkarmak mümkün. Sizlerde el becerim yok diye endişeleniyorsanız muhteşem bir haberimiz var. El becerisi ya da resim bilgisi gerektirmeden pratik bir şekilde tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz bu desenler sizleri zorlamadığı gibi tırnaklarınızda da oldukça şık duracak.

Güzellik salonlarında nail art, jel ya da takma tırnak gibi işlemlere onlarca para dökmek ve sadece bir ay kullanabilmek yerine evde kendi desenlerinizi kolayca yapmaya ne dersiniz? Sadece tel toka kullanarak yapabileceğiniz birbirinden farklı 5 desen ile karşınızdayız. O halde geçelim desenlerimize…

Tırnağa İnek Deseni Nasıl yapılır?

tirnaga inek deseni nasil yapilir

Son zamanların en moda desenlerinden birisi olan inek desenini tırnağınıza uygulamak artık çok kolay. İhtiyacınız olan malzemeler ise sadece siyah ve beyaz oje, bir de tel toka. Tırnağınızın tamamına uyguladığınız beyaz ojenin kurumasını bekleyin. Beyaz oje kuruduktan sonra bir kağıda hafif döktüğünüz siyah ojeye tel tokanın bir ucunu batırın. Daha sonra tel tokanın siyah ojeli kısmına tırnağınızın üstüne inek benekleri kondurun. Tel tokanın kıvrımlı ucu sayesinde deseni ne kadar kolay elde ettiğinizi göreceksiniz.

Tırnağa Damla Deseni Nasıl Yapılır?

evde nail art onerileri

Hem sade hem de oldukça şık duran bir diğer desene devam edelim. Şeffaf beyaz oje, turuncu oje ve tel toka ile elde edebileceğiniz damla desenini sizler de çok beğeneceksiniz. Tırnağınıza uyguladığınız şeffaf ojenin kurumasını bekleyin. Daha sonra bir kağıda turuncu oje dökün ve tel tokanın bir ucunu turuncu ojeye batırın. Turuncu ojeye batırdığınız ucu tırnağınıza diklemesine ince bir şekilde uygulayın. Ne kadar basit olduğunu sizler de fark edeceksiniz. Dilerseniz farklı renkte ojeler de kullanabilirsiniz.

Tırnağa Çiçek Deseni Nasıl Yapılır?

tirnaga cicek deseni nasil yapilir

Çiçek deseni diğer desenlere göre gözünüzü biraz daha korkutsa da ne kadar kolay olduğunu denediğinizde göreceksiniz. Tırnağa çiçek deseni vermek için pembe bir ojeyi tırnağınıza uygulayınız. Daha sonra beyaz ojeyi bir kağıda damlatarak tel tokanın ucuyla biraz alın. Tel tokayı pembe uyguladığınız tırnağın üzerine yuvarlaklar koyarak çiçek deseni oluşturun. İşte bu kadar!

Ying Yang Deseni Nasıl Yapılır?

tirnaga ying yang nasil yapilir 1

Ying Yang deseni için ihtiyacınız olan iki farklı renkte oje. Ojelerin renkleri birbirlerine zıt olursa bu model çok daha iyi görünecektir. Biz örnek amaçlı yeşil ve pembe renkleri tercih edelim. Yeşil rengi tüm tırnağınıza uygulayınız. Kuruduktan sonra ise tel tokanın ucunu pembe ojeye batırarak tırnağınızın yarısını kaplayacak şekilde desenli bir çizim yapınız. İşte bu kadar!

0

User Rating: Be the first one !

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu