GüzellikCilt Bakımı

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Kadınların en büyük sorunları arasında yer alan göz altı morlukları göz altı aydınlatıcıları ya da kapatıcıları kullanılarak kapatılmaya çalışsa da oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Göz altı morluklarının pek çok nedeni vardır. Sağlıksız bir düzenin göstergesi olan göz altı morlukları bazı kişilerde cilt tipinden dolayı da kaynaklanabilmektedir. Peki göz altı morlukları nasıl geçer?

Hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunları arasında yer alan göz altı morlukları tıbbi müdahale gerektirmez ve bir sağlık habercisi de değildir. Sadece dış görünümümüzün sağlıksız, yorgun ve bitkin olmasına neden olan göz altı morluklarını nasıl geçirebiliriz?

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Göz altı morlukları pek çok nedenden dolayı kaynaklanabilmektedir. Bu nedenler arasında;

-Uykusuzluk

-Yaş

-Göz yorgunluğu

-Alerjiler

-Deidrasyon

-Güneşe maruz kalma

-Genetik faktörler yer alabilir.

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer?

Koyu göz altı halkaları yani göz altı morlukları için tedavi şekli oluşum nedenine göre değişkenlik gösterebilir. Yine de günlük hayatımızda uygulayabileceğimiz ve günü kurtarmamıza yardımcı olan bazı tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Soğuk Kompres

Soğuk Kompres uygulamak göz altı morlukları için bilinen en yaygın tedavi yöntemidir. Sizlerde göz altı morluklarınızdan şikayetçiyseniz şişkinliği azaltmak ve genişleyen kan damarlarını daraltmaya yardımcı olmak için soğuk kompres uygulaması yapabilirsiniz. Temiz havluya saracağınız bir kaç parça buzu gözlerinize uygulayabilirsiniz. 290 dakikalık bir uygulama göz altı moruklarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Uyku Süresini Arttırmak

Uyku süremiz tüm yaşam faktörlerimizi eklediği gibi dış görünümümüzü de yakından etkilemektedir. Gün içinde az uyumamız ve gece uykusunu kaçırmamız göz altı morluklarımızın oluşmasını sağladığı gibi daha solgun bir cilde sahip olmamıza neden olacaktır. Göz altı morluklarının önüne geçmek için günde en az 7-8 saat uyumamız gerekmektedir.

Uyku Şekli

Göz altı morluklarının az bilinen bir sebebi de uyku şeklimizdir. Yetersiz uyku göz altı morluğu oluşturduğu gibi uyku şeklimizde çoğu zaman göz altı halkalarının oluşmasına neden olabilir. Başın yüksekte olması bu ve buna benzer durumların önüne geçilmesi açısından oldukça iyidir.

Çay Poşeti

Göz altı morluklarının en bilinen yönteminden bir diğer çay poşetidir. Çay içinde bulunan antioksidanlar sayesinde kan dolaşımını uyarır ve kan damarlarının daralmasına olanak sağlar. Göz altı morluklarınıza gün içinde uygulayacağınız siyah ya da yeşil çay poşeti göz altı halkalarının giderilmesine yardımcı olacaktır.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu