GüzellikCilt Bakımı

Gül Mayası Nedir? Cilde Doğal Bakım Sırrı 

Son dönemlerde cildiniz için sıkça isminden bahsettiren gül mayası doğal ve profesyonel cilt bakımı arayanlar için ideal olabilir. Gül mayasını hiç duydunuz mu? Geleneksel bir ürün olan gül mayasını henüz duymadıysanız çok şey kaybetmiş olabilirsiniz. Kendinize göre kür başlatarak çok daha iyi görünüme sahip olabilirsiniz.

Cilt Bakımıyla Yeni Görünüme Kavuşun

Cilde faydaları ile bildiğimiz gül mayasını kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Nasıl yani dediğini duyar gibiyim ama gül mayasının en önemli faydası doğal bir temizleyici olmasıdır. Yüzünüze uyguladığınız anda evde cilt bakımı rutininizi başarıyla yapmış olursunuz.

Gül özü çok eski senelerden beri bitkisel formülüyle fark yaratıyor.  Belirli aralıklarla cilt bakımını seviyorsanız mutlaka bu ürünlerden almanızı tavsiye ederim. Çünkü gül yağının esansında yer alan özel nemlendirici ve arındırıcı bir içerik bulunuyor.

Yeni başlayanlar için evde cilt bakımı yaparken en önemli malzemenizi kullanmaya hazır mısınız? Gül mayası gül yağ esansıyla dermatoloji ürünlerinde de yer alan bir üründür. Karşınıza çıkan en doğal ve en güzel cilt bakım ürününü kullanmak için birkaç adımı takip etmeniz gerekiyor.

Gül Mayası Nasıl Kullanılır?

Gül mayasını kullanmanız için birkaç öneri sunuyorum. Bunu her gün düzenli olarak en az bir kere yapmanız gerekecek… Çünkü toksinleriniz her gün cilt gözeneklerinizde biriktiğinden düzenli uygulamanız gerekiyor. Cilt yapınız doğal yağlardan en sağlıklı olanını kullanmış olacak, buna güvenebilirsiniz.

Biraz da cilt temizliğini mi konuşsak diyorsanız gül mayasının çok sayıda faydasını da belirtmek önemli… Temiz cilt yapısı olmadığında birçok sorunun da ardından geldiğini hatırlatmam faydalı olacaktır. Ama tam da böyle işte… Her gün cildini etkili bir arındırıcıyla temizlemek zorundasın

Gül Mayasının Cilde Faydaları

Gül mayasının nelere iyi geldiğini tahmin bile edemezsiniz. Tabi bunu söylemek için öncelikle evde sırasıyla cilt bakımı konusunda titiz davranmanız gerekiyor. Doğal cilt bakımınızı tamamlamanızın ardından cildinize yararı olan gül yağının güzelliklerinden bahsedelim.

  • Uygulandığı alanda dokuları gerginleştirme özelliğine sahiptir. Cildi derinlemesine besleyen ve dokuları sıkılaştırması özelliği sayesinde değerli bir cilt bakım ürünü olarak değerlendirilebilir.
  • Yaşlanmayı geciktirir. Bu özelliği ile hem zamana hem de çevrenizdekilere karşı meydan okuyun.
  • Vücuttaki toksinlerin daha kolay uzaklaştırılmasını sağlar.
  • Serinleteceği gibi ferahlık hissiyatını vücudunuzda kolayca fark edebilirsiniz.
  • Cildin nem dengesine katkısı, nemlendirici kremlerden daha fazladır.
  • Cildi besleyeceğinden dolayı ciltte gözle görülmeyip hasar gören hücreleri onarma etkisi vardır.

Bilmelisiniz ki bir kere sürdüğünüz gül yağı ile düzenli kullanım arasında dağlar kadar fark olacaktır. Aynaya baktığınızda da bunu görebilirsiniz. Sıkılık, onarıcı etkiler, cilt rengini eşitleyen cilt bakım ürünleri arasında ön plana çıkıyor ve güvenle alabilirsiniz.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu