GüzellikCilt Bakımı

Yaz Ayında Yıpranan Tırnaklara 5 Bakım Önerisi 

Bakım isteyen elleriniz için tırnak bakımı önerilerime kulak vermelisiniz.  Bildiğiniz üzere tırnaklarınız elinizin en önemli bölümü ve güzel görünmesini istiyor olabilirsiniz. Bu durumda düzenli olarak daha iyi görünmesini sağlayan bakımı atlamamalısınız.

Tırnak Bakımında Maske

Güzel ve bakımlı tırnakların en önemli adımlarından biri maske olacaktır. Ellerinizi önceden temizleyerek işe başlamalısın. Ardından da satın aldığın bir tırnak maskesini doğru biçimde uygulamalı, tırnaklarından memnun kalana kadar bunu sürdürmelisin.

Tırnak maskeni uygularken aşındırıcı ürünlerin etkilerini en aza indirgemiş olacaksın.  Nasıl yani dediğini duyar gibiyim ama maskenin yaptığı etki tam da bu… Tırnaklarındaki yoğun nem sayesinde maskenin yenileme etkisini hissedebilirsin. Tırnak maskesi seçimini yapmadan önce ne kadar süre bekleteceğine karar vermelisin. Eldiven giyerek sabaha kadar bunu sürdürmeni öneriyorum.

Plaj Keyfinden En Az Hasarla Ayrılın

Plajda ellerinizi yıprattığınızda tırnak koruyucu ile yenilenme zamanı gelmiş demektir. Katmanlara bakıldığında oje üzerine sürmeniz gerekiyor. Tampon olması sayesinde koruyucu tırnak katmanı yeni oje sürünce uygulanırsa daha fazla etki ediyor. Ojeleriniz kalıcı şekilde bakımlı görüntüsünü sürdürüyor, keyfini çıkarın.

Tırnak Nemlendirici Baz Uygulayın

Mükemmel görünen canlı ve sağlıklı tırnaklar için en iyi çözümlerden biri tırnak nemlendirici ürünü olacaktır. Tırnaklarınız içerden ve dışarıdan neme ihtiyaç duyar bunu biliyorsunuz. Nemlendiricinizi sürdüğünüzde ekstra güç kazanacağından da emin olabilirsiniz. Bu ürün sayesinde ojenizin tırnağa daha da güzel oturacağını bilmelisiniz.

Havuz Öncesi Besleyici Yağ Bakımı

Tırnaklarınızda yağ bakımını atlamamak gerekiyor. Neden diye mi soruyorsun, yağ sağlıklı uzama için temel bir gereksinim. Kalem formlarının da olduğunu bilerek, besleyici tırnak bakım yağlarını çantanızın bir köşesinde bulundurabilirsin.

Nemlendirici Tırnak Kremi Kullanın

Baz haricinde nemlendirici krem formunda bir ürün alarak tırnaklarınızdaki pürüzleri azaltabilirsiniz. Havuz ve deniz çıkışındaki yıpranmaları engelleyen tırnak nemlendiricileri tahminlerinden daha iyi bir sonuç verecektir.

Tırnak üzeri ve kenarlarının sorunlu görünmesinde temel nedenin nem kaybı olduğunu unutmamalısın. Tırnakların bağımsız bir alan olarak ruh haline önemli yansımalar yapabilir. Dolayısıyla tırnak bakım ürünü seçiminde doğru karar vereceğine inanmalısın.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu