MakyajGüzellik

Uzun Süre Kalıcı Göz Makyajı Tüyoları

Muhteşem bir göz makyajı ile güne başlamak için yarım saat erken kalkanlar burada mı?

Hepimiz biliyoruz ki, kadınlar olarak nasıl görüneceğimize dikkat ediyor, özellikle makyaj konusunda titiz davranıyoruz. Çoğumuzun göz alıcı bir makyaj yapabilmek için çok daha erken uyandığı artık sır değil. Sır olarak saklayanlar var ise, onlara üzücü bir haberimiz var: Biliyoruz!

Peki, hepimiz uykumuzdan daha değer verdiğimiz, her gün yeni bir tüyo öğrenmek için çabaladığımız bir makyajdan ne bekliyoruz?

Tabi ki uzun süre kalıcı bir göz makyajı!

Güzelliğin peşinde ailesi olarak yine hayallerinizi gerçekleştirmek için muhteşem tüyolar ile karşınızdayız. Gün boyu kalıcılık gösterecek bir makyaj için vereceğimiz tüyoları mutlaka uygulayın. Şimdi gelin birlikte bu tüyolara bakalım.

Kalıcı Göz Makyajı Tüyoları

Düğün ve kına gibi özel davetlerde, resmi kutlamalarda ve sevgiliniz ile yapacağınız ilk buluşmada… Güzelliğinizi ön plana çıkarmak ve tüm gün kendinizi özel hissetmek istiyorsanız vereceğimiz tüyoları mutlaka dikkate alın.

  • Göz Makyajı Öncesi Cildinizi Yıkayın

Makyajınızın sabit durmasını ve gün içerisinde akmamasını istiyorsanız ilk dikkat etmeniz gereken nokta cilt temizliği. Kullandığınız ürünlerin cildinize zarar vermemesi ve makyajınızın gün içinde akmaması için mutlaka ilk önce cildinizi temiz bir su ile yıkayın ve nemlendirin.

  • Su Geçirmeyen Makyaj Ürünleri Kullanın

Çelik gibi bir makyaj için su geçirmez eyeliner ve rimel ilk adres diyebiliriz. Hafif bir makyaj bile olsa bazı makyaj uygulamaları cildinizde yağlı bir görünüme sebep olabiliyor ve kalıcılığını yitiriyor. Bunu önlemek için makyaj yaparken su geçirmez ürünleri kullanın.

  • Makyaj Bazı Kullanın

Cildinizi pürüzsüz gösterecek ve fondöteninizin kalıcılığını artıracak bir tüyo istiyorsanız sıkı durun. Makyaj bazı ile tüm gözeneklerinizin gizlendiği, cildinizde mat bir görünüm oluşturacak göz makyajı artık hayal değil. Her makyajınızda mutlaka yüz bazı kullanın, kusursuz bir görünüme hazır olun.

  • Pudra ile Sabitleyin

 Fondötenin kalıcılığını sağlamak makyajın en zorlayıcı kısımlarından biri olabilir. Makyaj bazı kullanımının yanında eğer transparan pudra ile sabitleme yaparsanız, hiç görmediğiniz kadar kalıcı bir makyaj sizi bekliyor olacak.

  • Makyaj Sabitleyici Sprey Kullanın

Makyaj sabitleyici sprey, uzun süre etki gösterecek bir makyaj için son vuruş diyebiliriz. Yoğun bir makyaj dahi yapmış olsanız, doğal bir görünüm elde etmek ve kalıcılığını artırmak için sabitleyici sprey mutlaka uygulanması gereken bir adım. Özellikle T bölgesine olmak üzere hem göz makyajı hem ten makyajı için tüm cildinize makyaj sabitleyici uygulayın.

Sizler de özel günlerinizde size uzun süre eşlik edecek makyajlar için verdiğimiz tüyoları uygulayın, günün en güzel kadını siz olun. Tüm bu tüyoların yanında alerjen madde içermeyen, cildinize koruma sağlayacak kaliteli makyaj ürünleri kullanmayı ihmal etmeyin. Güzel ve sağlıklı bir cilt, en güzel armağanınız!

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu