GüzellikMakyaj

Hafif yaz makyajında ​​başarılı olmanın 5 yolu

Onu sevebilir veya nefret edebilirsiniz, ancak yaz sıcağından tam olarak kaçamazsınız. Ve eğer makyajı seven biriyseniz, yaz mevsimi kesinlikle en sevdiğiniz mevsimdir. Ama yazları güzel makyaj yapamayacağını kim söyledi? Makyajı seven tüm kızlar için bu yaz makyajı ipuçlarımız var! Ve hepsini denemeyi seveceğinize eminiz.


Fondötensiz kapatıcı kullanın: Sıcak ve nemli havalarda vakit geçirmek, makyajınızın lekeli görünmesine neden olur. Hava ve sıcaklık kontrolünüz dışında. Ama kontrol edebileceğiniz şey makyajınız. Cildinizdeki gölgeleri ve lekeleri kapatmak için bir kapatıcı kullanın. Cilt tonunuz ve dokunuzla doğal olarak karışacak ve hiç makyaj yapmamış gibi görünmenizi sağlayacaktır.

Ekran Resmi 2022 06 24 01.44.15
Hafif yaz makyajı sırları

Yanak makyaj: Yanaklarınızı, dudaklarınızı ve göz kapaklarınızı vurgulamak için tek bir nötr ton kullanın. Sadece çantanızı hafif tutmakla kalmayacak, aynı zamanda size yaz sezonu için en iyi sonucu veren tek renkli bir görünüm kazandıracak.
Su geçirmez makyaj:
 Kaliteli suya dayanıklı maskara ve astara yatırım yapın. Bu yaz sezonunu sadece bu makyaj seçenekleriyle yönetebileceğinizi düşünüyoruz. En iyi yanı, nem nedeniyle yüzünüzde dolaşan astar ve maskara hakkında stres yapmanıza gerek kalmayacak. Ve leke tutmayan gözlere sahip olacaksınız.

Bronzlaştırıcı ışıltısız:
 Bu sezon için ışıltılı görünümü atlayın. Doğal ve nötr bir görünüm için bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda nefis bir bronzluk görünümü verir. Bronzer bronz görünüm trendde ve tüm cilt tiplerinde muhteşem görünüyor. Daha parlak görünmenizi sağlar. Güneşin size çarptığı yüzünüzün yüksek noktalarına uygulayın.

Yaz mevsimi, makyaja minimal yaklaşmanız gereken bir dönem: Daha az makyaj yapın. Cakey görünümünü önlemek için pudra allık kullanmamak da en iyisidir. Makyajınızı eşit bir şekilde uygulamanıza yardımcı olacak uygun araçlara sahip olun, böylece ısı hakim olduğunda yüzünüzde akmaz. Işıltılı bir yaz geçirmenin en iyi yolu, cildinizin doğal olarak sağlıklı ve mutlu görünmesi için temel cilt bakım ürünlerine yatırım yapmaktır.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu