Astroloji

Hangi Burç Hangi Element Grubunda Yer Alır? 

Geçmişten bugüne burç özellikleri hakkında önemli bir bilgi vereceğim hazır mısın? Burç özellikleri element gruplarına göre sınıflandırılıyor. Bu elementlerse ateş, hava, su ve toprak şeklinde… Burçların yer aldığı tarihler ve genel özellikler elementlere göre sınıflandırıyor, çünkü kimyasal etkiler, çevresel faktörlerde bir açıdan rehber denebilir.

Temel Elementlerin Önemi Nedir

Temel elementler olan ateş, hava, su ve toprak, dünyada var olan her şeyin türediği var sayılan maddelerdir. Genel bilginin ardından hangi burçların hangi elementlere yakın olduğunu açıklamaya geçebiliriz

Ateş Grubuna Giren Burçlar  Hangileri?

Ateş grubuna giren burçları sıralıyorum: Koç, aslan ve yay burçlarından biriysen ateş grubunda yer alıyorsun demektir. Egonun ağır bastığı bu burçlarla iletişime girerken biraz zorlanabilirsin, şimdiden söylemesi…

Toprak Grubuna Giren Burçlar Hangileri?

Sıra geldi toprak grubuna giren burçlara: Oğlak, boğa ve başak burcu olanlar toprak elementinden sayılıyor. Tahmin edebileceğin gibi karada yaşayan hayvanlar ve karada yetişen bir tahıl türü bu gruptaki burçların isimlerine yansımış.

Su Grubuna Giren Burçlar  Hangileri?

Yengeç, akrep ve balık burcu olanlar su grubundaki burçlar, isimlerinden de anlaşılacağı gibi sudaki canlıları temsil ediyor. Bu gruptaki burçların genelde duygusal olduklarını tahmin edebilirsin. İsimler ve temsil ettikleri her zaman aynı denemez, bunu da ayrıca ele almak faydalı olabilir.

Hava Grubuna Giren Burçlar Hangileri?

Terazi, kova ve ikizler burcu seçeneklerinden biriysen hava elementi burcu grubuna dahil oluyorsun.  Bu burçların özelliklerine dair önemli bir şey söyleyeceğim, değişken yapı hava olaylarındaki gibi seyrediyor. Karakterlerine yansıyan genel özellik değişkenliği temsil etmeleri, bunu kolayca fark edebilirsin.

Yunan Felsefesine Göre Elementlerin Temsil Ettikleri

Antik Yunan felsefesinde elementlerin temsil ettiği bazı durumlar bulunuyordu. İlginç bilgilerle yeni bakış açısı geliştirebilirsin.

Ateş grubu burçlarda ahlak kelimesi temsil ediliyor. Toprak kelimesinde ise fiziksel olarak her şey ifade ediliyor. Vücudumuzdaki elementlerin toprakta da olduğunu hatırlarsan daha çok anlam verebilirsin. Su grubundaki burçlarda ruh ve estetik öne çıkarken hava burçlarında da akıl ile bağ kuruluyor. Burçların özellikleri arasından kendini hangi elementte bulduğuna bakabilirsin.

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu