Astroloji

Yükselen Burç Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Günümüzde çoğu insan kendi geleceğinin ne olduğunu veya günlerinin nasıl geçireceklerini merak edebilirler. Bu durumlarla astroloji alanı ilgilenir. Astroloji, yıldızların yer küre üzerindeki etkilerini belirtme ve bu etkenler göz önünde bulundurularak yapılan söylemlere dayanmaktadır. Bu yazımızda da sizlerle birlikte yükselen burcu nedir? Nasıl hesaplanır sorularını cevaplayacağız. 

Yükselen Burç Nedir?

Yükselen burç, kişi doğarken Güneş’in Doğu ufkunda yükseldiği burç olup ayrıca toplam 12 evden oluşan astrolojik doğum haritasının ilk evidir.

Sağlığınız hakkında önemli bilgiler, yüzünüzün şekli, yetenekleriniz, şansınız yükselen burcunuzla ilişkilidir. Başka biriyle ilk tanımanızda, insanlar önce sizin yükselen burcunuzu hissederler. Hayata bakış açınız, düşünceleriniz, kendinizi ifade edişiniz, hatta karakteriniz bile yükselen burcun kontrol ettikleri arasındadır. Bunun nedeni yükselen burcunuzun kendisinden sonraki evlere gelen burçların ne olduğunun da kendisine göre belirlenmesidir.

Yükselen Burç Nasıl Hesaplanır?

Yükselen burcun hesaplanabilmesi için doğum tarihi yanında doğum saatinin de bilinmesi gerekir. Doğum saati ne kadar kesin biliniyorsa yükselen burcun hesaplaması da o kadar doğru olacaktır. Ayrıca hesaplama için doğum yerinin enlem ve boylam bilgisi ya da koordinatları da gerekmektedir. Bu veriler kullanılarak kişinin doğduğu andaki yıldız haritası çıkarılır. Yıldız haritası ya da diğer adlarıyla horoskop veya doğum haritası, 12 evden oluşmaktadır. Bu evlerin saat aralıkları 2 saattir. Birinci eve denk gelen burç yükselen burçtur.

Yükselen Burç Yorumları

Yükselen burçlar kişinin özelliklerini yansıtan bir simge olarak kabul görülmektedir. Yükselen burcu ele alarak kişi hakkında birtakım yorumlar yapılmaktadır.

Yükselen burç hava grubundan ise;

Arkadaşlarına düşkün, meraklı, kendini açıklama konusunda başarılı ve düşsel olarak oldukça renkli bir kimse olarak nitelendirilebilir. Bu kişiler genellikle bir pire için tüm samanlığı yakabilme potansiyeline sahiptir.

Yükselen burç ateş grubundan ise;

Kararlarının arkasında duran ve düşüncelerini düşünceden öteye taşımak isteyen kişiler şeklinde yorumlanır. Fedakarlığı ile akıllarda kalıcı olmayı severler. Sevildiğini bilme konusunda oldukça ısrarlı olan ateş burcundaki kişiler, bu isteklerinden dolayı oldukça enerjik yapıya sahip olurlar.

Yükselen burç toprak grubunda ise;

Realist bakış açısına sahip olan kişiler olarak bilinir. Hayal dünyasında kafasında geçirdiği plan veya duyguları hayata geçirmek için uğraşırlar. Sözlerin havada kalması bu element grubundaki burçlar için kesinlikle taviz verilmeyecek bir konudur.

Yükselen burç su grubunda ise;

Duygusallıklarından dolayı çok kolay etkilenebilecek kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin kendileri hakkında yapmış olduğu yorumlara çok çabuk inanır, içerleme durumlarına çok müsait olurlar. Elementin vermiş olduğu özellik nedeniyle içtenlik ve duruluk su grubundaki burçları tanımlar.

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu