GüzellikCilt Bakımı

Tırnaklar Nasıl Güçlendirilebilir?

El ve tırnak bakımı hem kadın hem erkekler için önemli konulardandır. Estetik ve etkileyici ellere sahip olmak oldukça önemlidir. Sağlıksız tırnaklar beklenen güzel el görünümüne kavuşmanın önündeki en büyük engeldir. Bu nedenle herkes tırnaklarını güçlendirmek, sağlıklı ve sert tırnaklara sahip olmak ister. Peki tırnaklar nasıl güçlendirilebilir? Bunun cevabını bulmadan önce tırnaklar neden zayıflar ve kırılganlaşır önce nedenini bulalım.

Tırnaklar Neden Zayıflar ve Kırılır?

Tırnakların kırılması ve zayıflamasının birden fazla nedeni bulunur. Burada kişisel özellikler bizlere çok güzel ipuçları verir. Evet tırnaklarınızda sorunlar yaşıyorsanız yaşam biçiminizi bir gözden geçirseniz iyi olur. Örneğin yeterli ve dengeli besleniyor musunuz? Çünkü yetersiz beslenmenin yarattığı vitamin eksiklikleri tırnaklarda kırılmalara neden olan önemli durumlardandır. Bunun yanında günlük rutinlerinizi de gözden geçirmenizde fayda var. Örneğin yoğun olarak temizlik yapan, ağır kimyasallara maruz kalan ellerde de tırnakların zayıflaması ve kırılması gibi durumlar gözlemlenebilmektedir. Tabi genetik ve psikolojik gibi daha pek çok nedenle de tırnaklar kırılabilmekte.

Tırnak Güçlendirme Yöntemleri

Tırnaklarınızı güçlendirerek daha şık ve sağlıklı bir görünüm yakalamak istiyorsanız sizler için pek çok fikrimiz var. Kendinize en uygun yolu bularak düzenli uygulamalar yapmaya başlayabilirsiniz. Böylece hayal ettiğiniz güzel ellere hızla ulaşabilirsiniz.

Evde El ve Tırnak Maskeleri Yapın

Tırnak güçlendirmek için evde uygulayabileceğiniz pek çok yöntem var. C vitamini tırnak bakımında sıklıkla faydalanılan ürünlerdendir. Haftada birkaç kez ılık bir su içerisine bir miktar limon sıkarak ellerinizi bu suda bekletebilir ve ardından manikürünüzü yapabilirsiniz. Zeytin yağı da cilt için mucizevi etkileri ile bilinen doğal bir üründür. Doğal zeytinyağı ile özellikle gece yatmadan önce ellerinize ve tırnaklarınıza bakım yapıp bütün gece zeytinyağının iyileştirici etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Kozmetik Malzemelerden Destek Alabilirsiniz

Kozmetik dünyası günümüzde o kadar zenginleşti ki herkes ihtiyaçlarına uygun ürünleri kolayca bulabilir. Tırnak güçlendirici pek çok ürün de şu an kozmetik dünyasında mevcut olan ürün gruplarından biridir. Pek çok etkili ve kolay uygulanabilen kozmetik ürününden faydalanarak daha sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu