Astroloji

Burçların Zekasının Geliştiği Yönler! Senin Burcun Hangisi?

Burçların birbirinden farklı yönleri ve yapıları bir yana zekalarının işlev gösterdiği alanlarda oldukça farklıdır. Kimileri iş konusunda gelişmişken kimilerinin stratejik düşünceleri çok daha iyidir. Sizin zeka noktasında en iyi olduğunuz yer neresi? burcunuzu bulun ve hemen okumaya başlayın.

Oğlak Burcu

İş zekası oldukça gelişmiş olan oğlak burçları çok iyi ve örgütleyici yönleriyle de ön plana çıkarlar. Disiplin onlar için her şey demektir. Gerçekçi yönleriyle dışarıdaki insanların kendilerini ”soğuk” tanımlamalarına neden olsalar da hırsları ve sorumluluk sahibi olan yapılarıyla her zaman ön plandadırlar.

Kova Burcu

Bilimsel zeka ve sezgi denildiğinde ilk akıllara gelen burç kovadır. Net düşünceleri ve son derece kararlı yapılarıyla ortamın her zaman gözde ismi olabilirler. Duygularıyla mantığı birbirine karıştırmayan kova burçları adil olma noktasında oldukça özen gösterirler.

İkizler Burcu

Öğrenmeye açık kıvrak bir cıvaya benzetebiliriz ikizler burcunu. Çok hızlı konuşmaları ve oldukça hızlı hareket etmeleri de göze en çok çarpan özellikleri arasında yer alır. Düzgün diksiyonlarının yanı sıra, yabancı dil öğrenme ve taklit gibi konularda da oldukça yeteneklidirler. Bazı zamanlarda huzursuz ve bir maymun derecesinde iştahlı olabilirler.

Başak Burcu

Öyle dikkatli ki başak burçları kılı kırk yarıyor da diyebiliriz onlar için. Organize etme konusunda bir numaralardır. Hem dakika hem de kesin tavırlarıyla ön plana çıkarlar. Analitik düşünme konusunda oldukça iyi olan başak burçları fazla kategorik düşündükleri için tablonun hepsini görmekte zorluk çekebilirler.

Aslan Burcu

Büyük projeler, risk ve tehlikeli adımların ismi aslan diyebiliriz. Kendinden emin biçimde yaptıkları konuşmaların yanı sıra karşılarındaki insanlarda ilgi uyandırmaya da bayılırlar. Sabit fikirlerinin dışına pek fazla çıkmazlar. Sıcakkanlı ve cömert görüşlere sahiptirler. Bazı anlarda ise fazla buyurgan ve kibirli bir tarza bürünebilmektedirler.

Balık Burcu

Hassas ve edilen yapılarıyla ön plana çıkan balık burçları sezgileriyle her şeyi yapabilirler. Sezgi noktasında oldukça gelişmişlerdir. Çok akılcı olduklarını söyleyemesekte sezgileri onlara doğru yolu her zaman tarif edecektir. Yaratıcılıklarıyla ortamda ön plana çıkabilirler. Dikkatleri kolay dağılan balık burçları için kurallar pek iyi sayılmaz.

Akrep Burcu

Kararlı, araştırmaya daima açık ve oldukça sezgi sahibi burçlardır. Akrep burçlarına birer dedektifte diyebiliriz. Tüm yaşanan olayların ardındaki gizli noktayı açığa çıkaran her zaman akrep burçları olur. Konsantrasyon anlamında büyük bir yeteneğe sahiptir fakat bazı durumlarda oldukça acımasız konuşabilir. Sezgilerinde yanılma ihtimali çok az olan akrep burcu fazla ısrarcı ve aşırı gizleyici de olabilir.

Yay Burcu

Geniş düşünmeyi daima seven yay burçlarını daldan dala atlarken görebiliriz. Konsantrasyon konusunda çok iyi olamayan yay burçlarının dikkati genellikle dağınık olur. Düşüncelerinde aşırı fanatiklik durumu gösterirken aynı zamanda bu yönü onu aşırı sıcakkanlı ve çok yönlü birisi olarak da gösterebilir.

Terazi Burcu

Uyumlu ve barışçıl burcumuz terazi…

Estetik açıdan oldukça gelişmiş bir zekaya sahiptir. Gürültülü ve aceleci şeylerden hoşlanmayan terazi burçları olayları daima tarafsız bir şekilde tartmaya çalışır. Bir noktada karar almaya çalışması zaman alabilir. Oldukça arkadaş canlısı ve sosyal konularda başarılı olan terazi burçları giriştiği işlere zerafet ve sanat katar.

Yengeç burcu

Duygu dolu yengeç burçlarımız duyguları nedeniyle olaylardan fazla etkilenir. Geçmişte yaşanan olaylar kafasını sürekli meşgul edebilir. Hafıza konusunda oldukça iyidir ve unutmak asla ona göre değildir. Empati gücü oldukça yüksek olan yengeç burçları psikolojik danışmanlık gibi mesleklere büyük uyum sağlar. Büyük riskler ve tehlikeli adımlar onlara göre değildir.

Boğa Burcu

Yavaş yavaş, sindire sindire öğrenen boğa burçları öğrendiklerini asla unutmaz. Pratik düşünceleri ile kıvrak tavırlar sergileyebilirler. Yeniliklere fazla açık olmayan boğa burçları mali konularda en iyisidir. Mali konularda başarılı olması vadeli işlerde son derece güzel sonuç almasına neden olur.

Koç burcu

Yeni düşüncelere daim açık olan koç burçları hızlı düşünür. Sözlerini ne olursa olsun asla esirgemeden kuran koç burçları tehlikeyi bir hayvan sezgisiyle sezer. Hissettiği riskli durum için hızlı reaksiyon alan koç burçları sabır ve aşırı dikkat gerektiren konularda iyi değillerdir.

Burçolog

Sık kahve tüketir, astroloji delisidir, ilgisizlikten hoşlanmaz, içeriklerinin yorumlanmasına bayılır. Hazırladığı içeriklerin altında yaptığı boş muhabbetler ile ünlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu