Makyaj

Yokmuş Gibi Görünen Makyaj Taktiğine Var mısınız?

Herkes doğal bir görüntünün nasıl elde edilebileceğini oldukça merak eder. Doğal duran, ışıl ışıl ve her kombinde kullanabileceğiniz, toplumun genellikle ”yokmuş gibi görünen makyaj” olarak nitelendirdiği doğal bir makyaj tüyosuna ne dersiniz?

Ultra doğal, yokmuş gibi görünen makyajınızla hem soluk görünümden kurtulacak hem de abartıdan kaçınmış olacaksınız. Yokmuş gibi görünen ekstra doğal makyajın en güzel yanlarından birisi de her kombine cuk oturması diyebiliriz. Ne giyerseniz giyin doğal ve saf görünümünüzle kıyafetlerinizi en iyi şekilde taşıyacaksınız. O halde hazırsanız yokmuş gibi görünen makyaj tüyolarına geçelim.

Nemlendirici Olmazsa Olmaz!

Cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici kullanmak oldukça önemli. Sadece makyaj için değil aynı zamanda cildimizin sağlığı açısından da nemlendirme işlemi gün içerisinde sürekli yapılmalı. Cildinizi doğru bir nemlendirici ile ferahlatan ve canlı gösteren etkiyi kazandırdıktan sonra makyajımıza geçebiliriz.

Çok Kullanımlı Kapatıcı

Fondöten kullanımı yüzdeki ağır etkisinin yanı sıra fazla makyaj sevmeyenlerinde tercih etmediği bir makyaj ürünüdür. Sizlerde yüzünüzü kapatmak için fondöten kullanmak ve ağır bir görüntü yaratmak istemiyorsanız çok yönlü bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Göz altınıza, yüzünüzdeki kızarıklıklara da bu çok yönlü kapatıcıdan kullanarak hem pürüzsün hem de doğal bir görüntü yaratabilirsiniz.

Belirgin Kirpikler

Belirgin kirpikler kat kat sürülen rimellerden geçmez. Fazla rimel kullanımı kirpikleri birbirine yapıştırarak doğal görüntünün tamamen ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Şeffaf, kirpikleri besleyen bir yağ kullanabilir üstünden de kirpik kıvırıcı ile gidebilirsiniz. Uzun görünen, sağlıklı ve doğal kirpikler…

Kaş Görünümü Çok Önemli

Kirpikler kadar önemli olan bir diğer şey ise kesinlikle kaşlar diyebiliriz. Yüzümüzün görüntüsünü baştan aşağı etkileyen kaşlarımızı iyi bir şekilde yapmalıyız. Pek çok kişi kaşlarını çizip, içini boyayarak bunu elde etmeye çalışsa da doğal görünümden oldukça uzakta bir hareket. Bu nedenle kaşlarınızı güzel bir sabitleyici ile sabitleyebilir, kaş fırçası ile şekillendirebilirsiniz.

Cildinizi Canlandırın!

Cildinizin soluk görünmesini engellemek için kullandığımız allıkları bir kenara kaldıralım. Güzelliğin Peşinde olarak sizlere çok daha doğal bir yöntemi söyleyeceğiz. Cildinizi hem daha aydınlık hem de daha canlı göstermek için bronzer kullanabilirsiniz. Hafif dokulu, cildinizde herhangi bir ağırlık yaratmayacak likit bronzerlar ile parlamaya hazır olun.

Doğal Allık

Gelelim doğal ve sağlıklı görünen yanaklarımıza. Yokmuş gibi görünen makyajda en çok yanaklar önemlidir. Yanaklarınızda kullanacağınız açık pembe tonda bir allık doğal görünümü sizlere sunacaktır. Pembe tonlarında hafif bir allık tercihinde bulunarak çok da abartmadan yanaklarınıza uygulayınız. Bu şekilde hem doğal hem de oldukça sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Nude Ruj Tercihi

Doğal bir makyajın en önemli noktası rujdur. Doğal tonda bizlerin önerisince pembe tonlarda nude bir ruj tercih edebilirsiniz.

Açelya

Editör

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu