Cilt BakımıGüzellikManşet

Her Gün Ceviz Tüketmek Ne İşe Yarar?

Günde bir kase ceviz tüketmek kolesterolü düşürerek kalbe pek çok yarar sağlar. Vücudumuzdaki her bir organ için cevizin yararlarını saysak emin olun bitiremeyiz.

Peki ya ceviz cildimizde ne gibi etkiler gösterir? Bu yazımızı okuduktan sonra hemen gidip ceviz yemek isteyeceksiniz!

ceviz

Erken Yaşlanmayı Önler

Tüm kuru yemişler arasında en çok antioksidan barındıran yemiş cevizdir. Antioksidanlar, güneş ışınları gibi tahribatlardan sizi korur. Günde bir avuç ya da bir kase tüketmek aynı zamanda sizi erken yaşlanmadan da korur. B vitamini açısından zengin olduğu için yeni cilt hücrelerinin oluşumuna da katkı sağlar.

Cildi Nemlendirir

Omega 3 açısından zengin olduğu için cildin nemli olmasını sağlar ve erken kırışmanın önüne geçer. Beslenme düzeninize bu kuru yemişi eklemek en az düzenli olarak su tüketiyormuşsunuz gibi bir etki yaratır.

Sivilce Problemlerinin Önüne Geçer

Bu kuru yemişin içerisinde bulunan değerli ve yararlı yağlar ciltte bulunan tahrişlere iyi gelir. Tahriş sonucu oluşan aknelerin de önüne geçer.

ceviz

Göz Altı Torbalarına Birebirdir

Şişmiş gözlerle ya da göz altı torbaları ile uyandığınız zaman bu kuruyemişi tüketmek çözüm olabilir. İçerisinde bulunan E vitamini siyah göz altı torbalarını ortadan kaldırır.

Cildi Aydınlatır

Bu kuru yemiş, sindirim sistemi ve vücut için gerekli olan sağlıklı bakterileri üretir. Bu şekilde de ceviz tüketmek cilde aydınlık bir görünüm kazandırır.

Saç Derisi için Sağlıklıdır

Yalnızca yüzümüz için değil saç derimiz için de iyidir. Saçların daha hacimli ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda saç derisinde oluşan tahrişe ve kaşıntıya da iyi gelir.

ceviz

Cildin Elastikliğini Arttırır

Günde sadece 2-3 ceviz tüketmek hücrelerin canlı kalmasını sağlar ve bu şekilde de cildin elastikliğini artırır.

Cildi Besler ve Cilt Kalitesini İyileştirir

İçerisinde bulunan Omege 3, yağ asitleri ve bakır tam olarak cildimizin ihtiyaç duyduğu besinlerdir.

Siğil Tedavisinde Etkilidir

İçerisinde bulunan magnezyum, bakır ve antioksidan sayesinde cildi temizlemeye yardımcı olur. Bu sebepten de siğil tedavisinde tüketimi tavsiye edilir.

Saç Dökülmesini Azaltır

Saçlarınız cansız ve güçsüz ise bu kuru yemişi yemenin yanında kürünü de saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu