Cilt BakımıGüzellik

İlk Cilt Kırışıklığına 5 Yöntemle Müdahale

Herkesin merak ettiği yüz kırışıklığı nasıl geçer sorusunu birlikte yanıtlamaya çalışalım. İlk kez mi cildinizde kırışıklık oluşuyor yoksa derin çizgileri mi gidermeye çalışıyorsunuz karar vermen gerekiyor. İlk kırışıklıklarına müdahale ve derin olanlara yapılacak işlemler farklı bunu bilmen avantaj olacaktır.

Evde Doğal İlk Kırışıklık Tedavisi

Doğal yöntemlerin etkisini hafife almamalısın. Cildindeki vitamin ve mineraller eksildikçe esneklik kaybı, çizgiler de hemen olmaya başlar. Bitkisel kürler, organik bal, kakao, nişasta suyu, cildine en iyi gelecek olan seçeneklerden.  Haftada bir kere kırışan bölgeleri temizleyerek maskeni uygulamalısın.

Alın Kırışıklığına Ne İyi Gelir?

Alın bölgesinde kırışıklıkların başladığında zorlu bir yerde olduğunu bilmelisin. Alındaki kırışıklıklar en zor geçenlerdir ve masajla nemi bir arada yapman lazım. Her gün cildini temizledikten sonra nemlendirici kremle alın bölgene ters etkili masaj yapmanı öneriyorum. En son suyla yıkaman da ayrıca önem taşıyor. Çünkü hızlı yağlanan bölgende bakteri de hızlı birikiyor.

Yüz Dudak Kenarı Kırışıklığına Ne İyi Gelir?

İlk yaşlanma belirtilerin yüzde dudak kenarı çizgileri olabilir. Endişelenme ve hemen harekete geç, dudak kenarlarına düzenli yüz hareketlerini uygulamalısın. Bu alanları nemli ve temiz tutman gecikecek bir kırışıklık sağlar endişelenme. Ama uyarıyorum bu bölgeyi mutlaka temizken nemlendirmen lazım. Aksi halde bakteriler çizgileri sürdürmeye devam edecektir.

Erken Yaşta Kırışıklık Önleme

Yaşına göre erken mi kırışıklıkların var endişelenmemelisin. Kırışıklıklar cildin eksilen kolajen ve esneklik değerlerini temsil ediyor. Genetik etkenler ve sinirsel durumun, cildinin hassasiyetlerinde belirleyici… Normalde belli olması gereken çizgiler 30-35 ve üzeri olarak düşünülürse cildinin tazelenme özelliğini kullanabilirsin. Cildin erken yaşlarda kendini düzenli nemlendirmeyle yenileyebilir.

Boyun & Dekolte Kırışıklıklarına Önlem

İlk kırışan bölgelerinden biri çene altı kısım olabilir, endişelenmemelisin. Bu kısımda çizgiler duruşunla da alakalı olabilir.  Boyun bölgende çizgilerini kafanı dik tutarak giderebilirsin. Ayrıca temiz ve nemli kalan bir boyun kolajen ihtiyacını destekleyebilir.

Dekolte bölgende oluşabilen kırışıklıkların için spor alışkanlığı da edinmelisin. Sıkı bir deri kırışıklıkların için engel olacaktır. Yüz kırışıklığı için krem ürünün düzenli olarak cildine temas etmeli…

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu