GüzellikEstetik

Bronz Tene Epilasyon Yapılır mı? 

Ten rengin bronz ise tüm vücut lazer epilasyon yaptıracağında mutlaka uzmanından onay almalısın. Doğal bronz ten ve bronzlaştırıcı uygulama ardından olacak işlemlerde cildinin hassasiyetine önem vermen gerekiyor.  Renk görme ve cihaz durumu konusunda epilasyon uzmanınla mutlaka görüşmelisin. Tekniklere göre günümüz koşullarında çok daha iyi gelişmeler oluyor.

Bronz Tenlerde Cihazın Kılları Görmediği Doğru mu?

Bronz tenliysen buz lazer yöntemi her zaman uygulanmasıyla biliniyor. Yani ten rengi fark etmeden bu yöntemle epilasyon yapılabilir.  Bronzdan daha koyu tenlerde de bu uygulandığından sorunsuz şekilde işlem yaptırabilirsin. Ancak tende başka pürüzlerin varsa bunu danışmak ve uyarılara dikkat etmek gerekecektir.

Tahriş Olan Bronz Tenlerde Epilasyon

Bronz tenliysen ve tahriş durumun varsa derine yapılacak işlemlerden önce mutlaka destek almalısın. Yüzeyinde belirli bir tahriş durumu olduğunda bronz ten sağlıklı bir hal alana kadar süre bekleyebilirsin. Yenilenen cildin ardından epilasyonla işlemler daha da iyi hale gelir.

Cildin Kendi Rengi Ve Epilasyon Başarısı

Lazer epilasyonda cildin kendi rengi ile sonuçlar arasında etkili bir orantı görülebilir. Dört mevsim kullanılan epilasyon aleti dışında cilt kendisi hassasiyet açısından çeşitlenir. Kıl köklerinin zayıflığı ve güçlülüğü her cilt yapısında değişeceğinden ilk başta bilgi almalısın.

Lazer Işığı Bronz Tendeki Kılı Nasıl Yok Eder?

Merak edebileceğin bazı uygulama detaylarını vermek istiyorum. Bildiğin gibi kıl köklerinde melanin pigmenti bulunuyor. Lazer ışığı bu alana gelerek kıl kökünü yok ediyor. Melanin bronz tenli kişilerde daha çok olduğunda epilasyon cihazının odaklanması buz yöntemiyle çözülür. Kıl köküne ulaşmak zorlaştığında teknik açıdan uygun bir yöntem devreye giriyor.

Ciltte Leke Oluşma İhtimali Nedir?

Bronz tene uyguladığın lazer epilasyonda bilmen gereken bir detay var. O da leke olasılığının olduğu… Melanin yoğun olduğundan kıl kökü üzerinde daha fazla duran lazer cihazı leke yapabilmektedir. Bunun oranı ve büyüklüğü, cildinin yapısı açısından ele alınacaktır. Leke oluşmaması için ekstra önlemlerin de geliştiğini unutmamalısın.

Solaryum Ardından Epilasyon Yapılır mı?

Genel öneri olarak solaryum ardından epilasyon zarar olasılığı yüksek bir durumdur. Uzman görüşünü de alarak bir süre bronz kahve cildinin dinlenmesini beklemelisin.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu