Teknoloji

2022 İnstagram’a Gelen Yeni Özellikler! İnstagram Yeni Özellikleri Ne İşe Yarıyor?

Gelen her özellik ile Instagram kullanıcılar için daha iyi bir performans sağlamayı amaçlıyor. Yakın zamanda açıklanan yeni güncellemeler de farklılık katmaya hazırlanıyor. İyileştirmenin yanı sıra fayda sağlamak amacıyla pek çok özelliği Instagram kullanıcılarına duyurdu!

İşte Instagram’a gelen 6 yeni özellik;

  1. Süresiz Reklam Yayını: Instagram’da reklam, sayfanın bilinirliği açısından oldukça önemlidir. Bu sebeple eskiden bu yana süreli olarak pek çok reklam yapılarak, kullanıcılara bir bakıma avantaj sağlamaktadır. Fakat yeni gelen güncelleme ile artık “süresiz” reklam devri de açılıyor. Reklam vermek isteyen kişiler artık ayarlar bölümünden reklamın kaç gün kadar kalacağına karar verebilirken bir yandan da istediği her an duraklatabilmektedir.
  2. Canlı Yayın Keşfeti: Özellikle yüksek takipçili hesaplarda daha çok kullanılan canlı yayın, yeni güncellemenin odak noktası oldu. Canlı yayın keşfeti ile artık canlı yayın açan kişiler, kendi takip ettiği kişilerin dışında diğer kullanıcılara da ulaşma fırsatı elde ediyor. Bu durum hem takipçiler için hem de kullanıcılar için yeni ve olumlu tepkiler ile karşılanmaya başladı.
  3. Linkleri Çoğaltma: Instagram’da diğer hesaplar ile bağlantı kurmak oldukça popüler bir durum. Özellikle herhangi bir kurum hesabında diğer hesaplardan yapılan paylaşımların görülmesi son derece önemli. Bu sebeple Instagram’da diğer hesapların da görülebileceği biyografi kısmına eklemek gerekli. Eskiden link eklemek zorlu bir süreci ortaya çıkardığı için bu durumun çözümünü farklı uygulamalar ile halletmek gerekmekteydi. Fakat son gelen güncelleme sayesinde artık birden fazla link eklemek çok kolay! Yeni gelen güncelleme ile birlikte artık her kullanıcı zahmete gerek kalmadan dilediğince link ekleyebilmekte.
  4. Aktif Kullanıcılar Sekmesi: Bilindiği gibi ayarlar bölümünden çevrimiçi görünümü istediğimiz şekilde düzenleyebiliyorduk. Böylelikle çevrimiçi ayarı yapılıdğı andan itibaren hem biz diğer takipleştiğimiz kullanıcılara çevrimiçi görünürken bir yandan onların da bizim hareket takibimizi yapmamıza olanak sağlıyorduk. Bu durum da ancak DM bölümünden o kişi ile konuştuğumuz sürece görülebiliyordu. Fakat gelen yeni güncelleme ile birlikte DM kısmına girildiği takipleştiğimiz tüm çevrimiçi kullanıcıların hareket durumunu en üstte görebiliyoruz.
  5. Konumda Reels: Son dönemde TikTok’tan sonra en popüler hale gelen Instagram Reels için yepyeni bir özellik daha geldi. Özellikle reels bölümünde izlenmelerin önem arz etmesi ile birlikte izlenme oranlarını artırabilecek yeni bir güncelleme geliştirildi. Paylaşım yaparken konum etiketlerinde paylaşmış olduğunuz reels videolarınız artık herkes tarafından görüntülenebilecek.

Metinleri Biçimlendirme: Bu defa mesajlar bölümünde yeniliğe giden Instagram, gönderdiğiniz metinleri düzenleyebilmeniz için yeni bir özellik getirdi. Artık bu güncelleme ile birlikte, mesajlarınızı istediğiniz

Dilan Perin fotoğrafı

Dilan Perin

Akdeniz Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. Kariyerini İstanbul’da Dijital Pazarlama ve E-ticaret alanında devam ettiriyor. Kuaförümden, Ventoso, Bonobella ve Güzelliğin Peşinde sayfalarının pazarlama çalışmalarını yönetiyor. Hobi olarak blog yazıları yazmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu