Psikoloji

İyi Rüyalar Görmek İçin ne Yapmalıyız? İşte Kabuslarınızı Sona Erdirecek İyi Rüya Tüyoları…

Kötü rüyaların kötü bir uyku, kötü bir uykununsa kötü geçen bir gün demek olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki kötü rüyalardan ve kabuslardan arınarak iyi rüya görmek mümkün mü? Tabii ki mümkün. Her şeyin bilinç altımızla ilgili olduğunu unutmamalıyız. Peki iyi rüya görmek için ne yapmalıyız? İşte Güzelliğin Peşinde’den iyi rüya tüyoları…

Gün içinde yaşamış olduğumuz stres, kaygı, endişe, yorgunluk ve koşuşturmanın etkileri zihnimizi geceleri de rahat bırakmaz. Bilin altı rüyaları en çok etkileyen şeylerden biridir. İyi rüya görmek istiyor fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz. İşte tatlı rüya görmenin tüyoları…

Kabus Görmekten Nasıl Kurtulurum?

Sizde kötü bir uyku nedeniyle gün içinde bir türlü kendinize gelemiyor ve hiç uyumamış gibi hissediyorsanız tam adresine geldiniz. Güzelliğin Peşinde olarak sizi kabuslardan ve kötü etkili rüyalardan kurtarmaya geldik. İyi, tatlı rüya görmek artık mümkün. Rüyalarınızı nasıl görmek istediğinize artık siz karar vereceksiniz. İşte 6 adımda tatlı rüya görmenin yolları…

Bitki Çayı Tüketmek Çok Önemli!

Uykumuzu, rüyalarımızı en çok etkileyen faktörlerden birisi de bitki çaylarıdır. Hem vücudunuza hem de uykunuza iyi gelebilecek bir bitki çayını uyumadan önce içmek zihninize de iyi gelecektir. Hem rahat uyumanızı da sağlayacak olan bitki çayları ile tatlı tatlı uyuyabilir, sabah muhteşem bir enerjiyle uyanabilirsiniz.

Odaklan!

Uyku anlamında odaklanmak özellikle de ana odaklanmak oldukça önemlidir. Nefesinize odaklanarak zihninize vermek istediğiniz mesajı iletebilir ve bilinç altınızı bu doğrultuda yönlendirebilirsiniz. İyi bir uyku çekmek için dikkatinizin dağıldığı her anda kısa meditasyonlar yaparak nefesinize odaklanmaya çalışın. Kısa sürede uykunuz üzerindeki etkilerini fark edebileceksiniz.

Telefon Detoksu

Gün içinde beynimiz ve gözlerimizi en çok yoran şeylerden birisi de telefonlarımızdır. Dikkatimizin de oldukça dağılmasına neden olan telefonlarımızı uyku öncesi yarım saat bırakmamız, telefona bakmak yerine uykumuzu getiren bizi daha da rahatlatan şeyler yapmamız rüyalarımızda büyük ölçüde etkili olacaktır. Uykuya geçmeden önce telefonda gezinmek yerine sadece birkaç sayfa kitap okumaya ya da rahatlatıcı müzikler dinlemeye çalışın.

Lavanta Yağı Etkisi

Lavanta yağının uykunuzdaki ve rüyalarınızdaki etkisine inanamayacaksınız. Uyku öncesi uyumaya çalıştığımız ortamın kokusu, hijyeni ve bizlere nasıl hissettirdiği oldukça önemlidir. İyi bir koku ve hijyenik bir alan kaliteli ortam, kaliteli bir ortam ise temiz bir bilinç altı demektir. Bunların toplamı ise güzel rüyalara çıkar.

Rüya Günlüğü Tut!

Günlük tutmanın hem ruhsal hem de psikolojik pek çok yararı bulunmaktadır. Günlük hayatınızı yazmaya çok fazla zamanınız yoksa da iyi kötü gördüğünüz rüyaları not edebilir ve bu kuralları uyguladığınız süre boyunca uyku formunuzdaki gelişmeyi takip edebilirsiniz.

Kitap Okumanın Önemi

Kitap okuma alışkanlığınız yoksa bile ilgi çekici bir kitabın her gün bir sayfasını okuyun. Kitap okumak konusunda söylemeliyiz ki mutlaka sizlerin de ruhuna hitap eden bir konu vardır. Birer sayfalık kitap okuma rutininizin hayatınız üzerindeki etkisini kısa sürede fark edeceksiniz.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu