Psikoloji

Etkileyici ve Çekici Olmak İçin Küçük Tüyolar

Karşı cinsi etkileyebilmek, herkes tarafından istenilen bir kabiliyettir. Karşınızdaki kişiyle kaliteli iletişim kurabilmek, onu etkileyebilmek bazı kişiler için çok kolay olurken, bazıları için ise bu durum bir bilmecedir. Kimileri şeytan tüyü der bu duruma, kimleri ise çekicilik. Peki; etkileyici ve çekici birisi olabilmek için neler yapılmalıdır, nelere dikkat edilmelidir? Sizler için, bu yazımızda etkileyici ve çekici biri olmanız için küçük tüyoları derledik…

Etkileyici ve çekici olmak büyük önem taşımaktadır. Hem iş hayatımızda hem de özel hayatımızda gözlerin bizim üzerimizde olmasının yanı sıra özellikle de iş hayatında başarılı olan insanların ortak özellikleri arasında etkileyici ve çekici olmak yer alır. Sizlerde etkili ve çekici olmanın yollarını mı arıyorsunuz? O halde Güzelliğin Peşinde’ye hoş geldiniz. İşte etkileyici ve ekici olmanın yolları…

Çekici Gözükmenin Yolları Nelerdir?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi etkileyici ve çekici olmak, kimileri için karışık bir bilmecedir. Siz de bu kişilerden biriyseniz; aşağıdaki maddeler tam da size göre!

  1. Tarzınıza özen gösterin. Kendi tarzınıza uygun ve göze hitap eden bir şekilde giyinin. Pespaye bir şekilde karşı cinsi etkilemeniz çok da kolay olmayacaktır.
  2. Kendiniz olun. Karşı tarafı etkileyebilmek için rol yapmak, sizlere ilişkinin ilerleyen zamanlarında büyük sorunlar yaşatabilir.
  3. Samimiyetin seviyesini özenle takip edin. Yeni tanıştığınız birisine haddinden fazla iltifat etmek, sürekli olarak samimi bir biçimde iletişim kurmak karşınızdaki kişinin aklında soru işaretleri oluşturabilir. Ancak; “soğuk nevale” olmak da iyi bir çözüm değildir.
  4. Ona farklı olduğunu hissettirin. Nasıl ki; siz özel bir insansanız, karşınızdaki kişi de özel bir insan. Ona herkesten duyabileceği şekilde iltifat etmek özel hissettirmeyecektir. Kalbinizden ve aklınızdan geçen özel sözler karşınızdaki kişi üzerinde pozitif etki bırakacaktır.
  5. Cümlelerinizi daha karmaşık kurun. “Çok zekisin.” demek yerine “Zor durumlardaki akılcı çözümlerini çok beğeniyorum.” Cümlesi daha çekici olmanızı sağlayacaktır.
  6. Öylesine iltifatlar savurmayın. Karşınızdaki kişiye belirli seviyelerde iltifat etmek ona iyi hissettirecektir. Ancak; onun özelliklerini doğru bir şekilde analiz etmeden iltifat etmek; karşınızdaki kişinin kafasında “Ben böyle bir insan değilim.” cümlesinin yer almasına sebep olacaktır.
  7. Tercihlerini hatırlayın. İlk buluşma, ilk intiba için ne kadar önemliyse, karşınızdaki kişiyi tanımanız için de o kadar önemlidir. Karşınızdaki kişinin nelerden hoşlandığını, nelerden hoşlanmadığını hafızanıza kaydedin. Bir sonraki buluşmada “Sen filtre kahve seviyorsun. Buranın kahvesi oldukça iyidir.” demeniz onu etkilemenizi sağlayacaktır.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu