GüzellikMakyajManşet

Kaş Nasıl Boyanır?

Kaşlar; bakışlar, yüz ifadesi ve yüz güzelliğini artırmada önemli bir role sahiptir. Orantılı olabilmesi için ise birbirleri arasındaki mesafe, şekil ve kalınlık gibi kriterler büyük önem taşır. Kaşlar da tıpkı saçlar gibi zaman içerisinde seyrelebilir ya da hatalı alımlar sebebi ile netliğini kaybedebilir.

Bunların önüne geçebilmek için ise genellikle kaş kalemi ve far ile kaşları boyama teknikleri incelenir. Hangi ürünleri tercih ettiğiniz fark etmeksizin kaşlarınızı boyarken hangi noktaların nasıl vurgulanacağına dikkat ederek orantılı kaşlara kavuşabilirsiniz. Peki ya kaşlar nasıl boyanmalı? Orantılı kaş boyamak için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Haydi gelin içeriğimizin devamında bu sorulara cevap arayalım.

kaş

Son dönemlerde kalın ve net kaşlar; başta kadınlar olmak üzere pek çok erkek tarafından çok ilgi gören ve gerektiğinde de profesyonel yardım alınan bir güzellik anlayışıdır. Fakat kaşların görünümü dönem dönem farklılık gösterse bile birbiri ile orantılı ve uyumlu olmaları yüz güzelliği ve bakışlar için her dönem büyük önem taşır. Bu yüzden de kaş nasıl boyanır? sorusunun cevaplarını ve orantılı kaş boyamak için dikkat edilmesi gerek noktaları sizler için derledik.

Kaş Nasıl Boyanır?

kaş

Kaşlarınızı boyamak için kullandığınız ürünlerin kaş renginiz ile uyumlu tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Açık kahve ve füme tonları kaş boyamak için uygun renklerdir. Fakat kendi kaş renginiz için hangi tonları seçeceğinize karar veremiyorsanız bu konu ile ilgili profesyonellerden de yardım alabilirsiniz.

Kaş Kalemi ile Kaş Boyama

  • Kaşlarımızı nazik bir şekilde fırça ile yukarı doğru tarayalım.
  • Kaş kalemi yardımı ile kaşın başlangıç ve bitiş noktalarının yüksek kavisli alanlarını işaretleyelim.
  • Kaşlarımızın alt kısmının başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar hafif bir çizgi çekelim.
  • Kaşlarımızın ucunu daha yoğun olacak şekilde doldurmaya başlayalım. Burnumuza yakın olan kısmı aşırı boyamamaya dikkat edelim.
  • Kaşlarımıza bir orantı verip doldurma uygulamasından sonra fırça yardımı ile kaşlarımızı son kez tarayalım.

Far ile Kaş Boyama

  • Kaş kaleminde olduğu gibi yeniden kaşlarımızı nazik bir fırça ile yukarı doğru tarayalım.
  • Kaş farından hafifçe alalım ve fırça ile ortadan başlayarak bitişe doğru boyayalım.
  • Sonrasında orta kısımdan uca yakın alanı fırça ile yukarı tarayarak dağıtalım.
  • Kaşımızın altını da far ile boyayarak kaşlarımızı tarayalım.
  • Bitiş noktasını far ile uzatmamaya dikkat edelim ve kaşımıza yakın bir kaş farı ile doldurarak nazik bir şekilde dağıtalım.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu