SanatManşetŞehirde

Kırmızı Halıda Eco – Couture Rüzgarı

Avatar 2: The Way of Water filminin galasında eco – couture akımı kırmızı halıyı sardı. Lenzing’in amiral markası TENCEL™, Red Carpet Green Dress Global (RCGD) iş birliği eco – couture kültürünü filmin Londra ve Los Angeles’ta düzenlenen dünya prömiyerlerine taşıdı.

Filmin yıldızları kırmızı halıda TENCEL™ Lyocell elyaflar ve TENCEL™ LUXE Lyocell ipliklerle hazırlanan özel tasarım kıyafetleri sergiledi.

Eco - Couture

Lenzing’in amiral gemisi TENCEL™ ve RCGD Global, yeni bir işbirliğine imza atarak “AVATAR: The Way of Water” filminin Londra ve Los Angeles’ta düzenlenen gala etkinliklerinde eco – couture’ü dünyaca ünlü tasarımcıların elinden çıkan özel tasarımlarla tanıttı.

Sürdürülebilir ve özel dikim kıyafetleri taşıyan filmin yıldızları Zoe SaldañaHenry CavillSuzy Amis Cameron ve James Cameron, TENCEL™ ve RCGD Global’in sürdürülebilir ve döngüsel moda anlayışını Tyler Ellis, Hunstman ve Vivienne Westwood tasarımlarıyla kırmızı halıda sergiledi. 

Eco - Couture

Sürdürülebilir Modadaki İş Birliği Oscar Töreni’ninden Sonra İlk Kez Kırmızı Halı’da

“Kırmızı halı etkinlikleri daha geniş kitlelere ulaşmanın yanı sıra modanın sürdürülebilir olabileceğini gösterebilme konusunda bizlere mükemmel bir platform sunuyor. Herkese örnek olarak hep birlikte moda ve tekstil endüstrisini daha sürdürülebilir ve döngüsel bir geleceğe taşıyabiliriz.”

Lenzing AG Pazarlama ve Markalamadan Sorumlu Global Başkan Yardımcısı Harold Weghorst

“Avatar 2, kalplerimize dokunan ve sürdürülebilirlik konusunda da çok önemli mesajlar veren bir film. Oscar Töreni’nin ötesine taşıdığımız bu ilk kırmızı halı etkinliğimizde, filmin ana temasını da yansıtan bir biçimde çevre bilincine sahip modanın yanı sıra kumaş alanındaki inovasyonları da yansıtmak istedik.”

RCGD Global CEO’su Samata Pattinson
eco- couture

Henry Cavill: Atacağımız Küçük Adımlarla Hep Birlikte Fark Yaratabiliriz

Los Angeles galasında filmin başrol oyuncusu Zoe Saldaña, RCGD Global x TENCEL™’in sürdürülebilir kampanyasını, doğada çözünebilir TENCEL™ elyaflardan üretilen astar kumaşının kullanıldığı Tyler Ellis imzalı siyah bir gece çantasıyla kırmızı halıda boy gösterdi. Aynı etkinlikte İngiliz oyuncu Henry Cavill, Huntsman tarafından TENCEL™ Lyocell elyafları kullanılarak dikilen sivri yakalı ve düz cepli kruvaze bir ceket giydi. 

eco - couture

“Gezegeni ve içinde yaşayan insanları korumak için adım atmaya yönelik hepimize bir yol gösterdiği için ben de RCGD Global’i desteklemeye karar verdim. Hiçbirimiz tüm yaşam tarzımızı bir anda değiştiremeyiz. Yine de, aynı anda atacağımız küçük adımlarla hep birlikte fark yaratabiliriz. Sürdürülebilir malzemelerle üretilen giysileri tercih etmek bunun yollarından biri. En az bunun kadar önemli bir konu da sürdürülebilirliğin giysi kalitesini kesinlikle düşürmemesi. Hunstman’ın benim taşıdığım kıyafette kullandığı kumaşlar, gerçek anlamda sürdürülebilir nitelikte ve hatta benim gibi hareketli biri için dahi ortaya koydukları dikim ustalığı gerçekten kusursuz.”

Henry Cavill

Filmin yönetmeni James Cameron, Avatar 2’nin Londra galasında TENCEL™ Lyocell elyaflarından yapılmış, Huntsman özel dikimi siyah bir smokin takımla zamansız şıklığı yansıttı. Suzy Amis Cameron ise TENCEL™ Lyocell elyaflardan etik ve çevreye duyarlı bir yaklaşımla üretilen lüks lacivert kumaştan özel olarak dikilen Vivienne Westwood imzalı elbisesiyle kendine hayran bıraktı. 

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu