Biliyor Muydunuz?El ve Ayak BakımıGüzellikManşet

Kırmızı Oje Teorisi Nedir?

TikTok’un yeni akımları her gün dünya trendlerini belirliyor desek pek de yanılmış olmayız. Kırmızı oje teorisi de bunlardan sadece biri…

Birbirinden ilginç akımlardan, pratik teorilere kadar her şey bu platformda mevcut. Peki ya son zamanlarda popüler olan “kırmızı oje teorisi” ne anlama geliyor ve ne işe yarıyor? Haydi gelin birlikte inceleyelim.

kırmızı oje

Her geçen gün çıkan ve gittikçe artan TikTok akımlarına yetişmek maalesef ki gerçekten zor… En son çıkan “kırmızı oje teorisi” de bunlardan yalnızca biri… Peki ya neredeyse her videoda karşımıza çıkan bu teori nedir? Ne işe yarıyor?

Kırmızı oje teorisi bekar kadınların ortaya attığı bir teori olarak karşımıza çıkıyor.

Bu teoriye göre eğer bir erkeğin dikkatini çekmek ve ilgisini size odaklamasını istiyorsanız tırnaklarınıza kırmızı oje sürmelisiniz. TikToker’lar bunun ilk sebebi olarak “kırmızının erkeklerin karşı koyamadığı bir renk olması” diyor.

İlk olarak 2022 yılının Ocak ve Şubat aylarında ortaya çıkan bu teori son zamanlarda büyük bir ivme kazanarak popüler oldu. Kırmızı tırnak teorisini paylaşan kullanıcılardan biri “Ne zaman tırnaklarımı kırmızıya boyasam bir erkek mutlaka bunun hakkında yorum yapıyor.” dedi. Bunun altında yatan neden ise çok daha ilginç!

kırmızı oje

TikToker, erkeklerin tırnakta kırmızı rengini sevmesinin nedeninin bunun onlara “annelerinin 90lardaki tırnaklarını hatırlatması” olduğunu söyledi!

Farklı bir videoda farklı bir TikToker ise “Erkekler kırmızı tırnaklara ilgi duyarlar çünkü büyürken ünlülere ilk defa aşık olduklarında, öğretmenlerinde ve 90larda kızlarla ilk tanışmalarında hep kırmızı ojeli tırnaklar vardı.” şeklinde açıkladı.

kırmızı oje

Oje rengi söz konusu olduğunda herkesin örnek aldığı Hailey Bieber da kırmızı tırnakları tercih ettiğine göre bu teori gerçek olabilir mi? Biz de çok kararsız kaldık.

Peki ya sizin bu teori ve gözleme dair düşünceleriniz neler? Sizce kırmızı tırnakların böyle bir etkisi var mı? Haydi gelin yorumlarda buluşalım!

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu