GüzellikCilt BakımıMakyaj

Kusursuz Yüz Makyajı İçin Sahip Olmanız Gereken 11 Makyaj Malzemesi

Kusursuz ve göz alıcı bir makyaja sahip olmak için bazı ihtiyaçlarımız var. Herkesi kendinize hayran bırakmak ve gün boyunca aynı makyajla kusursuz görünmek istiyorsanız sizler için mutlaka sahip olmanız gereken 11 makyaj malzemesini derledik. Haydi gelin hep birlikte inceleyelim.

Fondöten

Fondöten görünüşümüzün temelini oluşturur. Olmazsa olmaz malzemelerimizden biridir. Cildiniz için doğru tondaki fondöten ile kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Gözaltı Kapatıcısı

Özellikle göz makyajınızı ortaya çıkarmak için gözaltı kapatıcısı kullanmanız büyük bir önem taşır. Gözünüzün altında bulunan morlukları ya da sarı tonları engelleyerek genel ve pürüzsüz bir görünüme ulaşmanızı sağlar.

Yarı Transparan Pudra

Fondöteninizi sabitlemek ve daha doğal bir görünüm elde etmek için yarı transparan pudrayı uygulayabilir ve kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Makyaj Bazı

Cildinizde bulunan kusurları kapatmak ve cildinizi pürüzsüzleştirmek için makyaj bazı en iyi seçenektir. Makyajınızın en alt kısmına uygulayacağınız bu baz ile bir temel oluşturabilirsiniz.

Kapatıcı

Küçük problemleri kapatmanıza yardımcı olabilecek kapatıcılar, kusursuzluk için büyük önem taşımaktadır. Cildinizdeki lekeleri, kusurları ve sivilceleri bir kapatıcı yardımıyla gizleyebilirsiniz.

Göz Farı

Tamamlayıcı özelliği taşıyan gözlerimizdir. Gözünüze uygulayacağınız doğru far seçimleri ile gözlerinizi öne çıkarabilirsiniz.

Allık

Cildinize doğal bir ışıltı katmak istiyorsanız allık kullanmanız büyük önem taşır. Allığınızı elmacık kemiklerinize uygulamanız gerekir. Bu şekilde görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Eyeliner

Eyeliner oldukça basit bir şekilde uygulanabilir. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz vazgeçilmek ürünlerden biridir.

Kaş Farı

Kusursuzluk yakalamak istiyorsanız kaş farı da malzemelerimiz arasında yer alıyor elbette. Daha uyumlu ve yoğun bir görünüm yakalamak istiyorsanız kaş renginize en uygun farı seçip uygulayabilirsiniz.

Dudak Kalemi

Kusursuz görünümde dudaklar oldukça önemlidir. Bu sebeple sürdüğünüz ruju desteklemek istiyorsanız bir dudak kalemi yardımıyla dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Highlighter

Kusursuz bir görünümde elmacık kemiklerini ve şakakları öne çıkarmak oldukça önem taşır. Bunun için elmacık kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayacağınız highlighter ile bu bölgeleri aydınlatarak ön plana çıkarabilirsiniz.

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu