AlışverişManşet

Maison Francis Kurkdjian: Aqua Media Cologne Forte Koleksiyonu

Francis Kurkdjian’a göre mutluluk, güneş ışığının yüzünüzde yarattığı his, gökyüzünün sürekli değişen renklerinin yarattığı düşünceye dalma hissi veya teninizi hafif bir esintinin okşaması gibi doğanın sunduğu basit şeylerde yatıyor. Ya mutluluk elinizin altındaysa?

Günlük hayatın ve doğanın zevklerinin tadını çıkarmak, her yeni günü değerlendirmek ve en iyi yanlarına sımsıkı sarılmak. Fransız yazar Françoise Sagan, ifade ettikleri temel gerçek kadar basit sözlerle, “Mutluluk her şeyden çok, sağlıklı hissetmektir.” demiştir. Sağlık ve mutluluk, kişinin kendisiyle, zihniyle, bedeniyle ve doğayla uyum içinde olmasıdır.

Mens sana in Corpore sano – sağlıklı bir zihin sağlıklı bir vücutta bulunur. Bu söz, Francis Kurkdjian’ın tazeliğin yoğunlaştığı Aqua Cologne forte koleksiyonu aracılığıyla tam olarak tercüme ettiği ideali temsil ediyor. Geleneksel eau de cologne’un faydalarından ilham alan Aqua Universalis, Aqua Vitae ve Aqua Celestia koleksiyonları koklayanları renklerle ve tazelikle dolu güneşli yerlere götürüyor.

Francis Kurkdjian bu koleksiyona dördüncü ve yeni bir eser ekliyor: ışık ve tazelik arasındaki orta nokta olan Aqua Media Cologne forte.

Temel noktalar anlamlı geldiğinde…

Tüm Aqua kokularında olduğu gibi, Francis Kurkdjian bu dördüncü kreasyon için de Latince bir isim seçti: Aqua Media.

Ve her Cologne forte’da olduğu gibi, ona belirli bir renk verdi: gökkuşağının merkezi olan yeşil, su ve güneş ışığından doğan fantastik bir fenomen.

francis

Aqua Media Cologne forte, denge ve uyumun vücut bulmuş halidir. Bu yeni eau de parfum, yabani otlardaki rüzgarın dingin beyaz suyun mırıltısıyla diyaloga girdiği, sonsuz, sınırsızca taze, huzur dolu bir manzaraya pencere açar.

Maison Francis: Mutlulukla dolu bir yaratılış…

Aqua Media Cologne forte, hayat dolu, keskin kokulu, ışıltılı ve taze notalara sahip neşeli bir eau de parfum’dür. Francis Kurkdjian’ın çok değer verdiği anason vurguları, bu narenciye notaları bahçesinde parlayarak sahnenin merkezinde yer alıyor.

Üst nota, İtalya’dan yavaşça yayılan ve Aqua Cologne forte koleksiyonunun ortak özelliği olan parlak bir bergamottur. Tatlı rezeneye nefes ve hacim katmak için havadarlığı ve çiçeksi parlaklığıyla tanınan kristalize bir hedion notası ile mükemmel bir uyum içinde birleştirilir.

Mine çiçeğinin tatlı rezene ile uyumunun yarattığı dikkat çekici birleşim, yeşilin patlayan, değişken aromatik notasını hissettiriyor. Bu botanik yapı, kokunun duygusallığının altını çizen sağlam bir odunsu misk temeli üzerine inşa edilmiştir. Bu taze notaların arasında bir miktar paçuli ile vurgulanan bir etki, kokunun heyecan dolu, neredeyse köpüren yeşil yosun tarafını açığa çıkarıyor.

Taze yabani otların soğuk bir infüzyonunu anımsatan bu yeni çok yeşil vurgular, Aqua Media Cologne forte’yi Maison’un anason notalarının gün ışığına çıkarıldığı koku gardırobunda eşsiz bir parça haline getiriyor. Francis Kurkdjian’a göre, ‘‘Aqua Media Cologne forte mutluluk ve ilgi, canlılık ve enerji gibi kokuyor ve belirgin sadeliğiyle güven veriyor. Beni iyi bir ruh haline sokuyor, hepsi bu. Ekleyecek başka bir şeyim yok, her şey zaten orada, formülde yazılı.” Mutluluk dengede ve en basit zevklerde kök salmaktadır. Aqua Media Cologne forte yeniden kazanılan uyumdur.

İçindekiler: Mine çiçeği akoru, İtalya’dan bergamot özü, tatlı rezene, hedion, odunsu miskler.

Aqua Media Cologne forte, 1 Haziran 2023’ten itibaren Beymen Akasya, Beymen İstinyePark, Beymen Nişantaşı, Beymen Suadiye, Beymen Vadi İstanbul, Beymen Zorlu, Beymen Ankara Armada, Beymen Ankara Panora, Beymen Antalya Rixos, Beymen İzmir İstinyePark, Beymen İzmir Hilltown ve Beymen.com satış noktalarında satışa sunulacak.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu