Güzellik

Ağdasız, Acısız, Maliyetsiz Güzellik mi? Evet Bunu da Bulduk! Bir Teşekkürünüzü Alırız!

Güzelliğin Peşinde’n gelen güzel okurlarımız için öyle şeyler bulduk ki inanamayacaksınız. Ağdasız, acısız ve maliyetsiz güzellik köşemizde sizin için altın önerilerimiz var bu defa da. Epilasyona gitmeden, binlerce lira ödemeden bizimle tanışmış olmanızı temenni ediyoruz. Peki acısız kıl, tüy sorunlarından nasıl kurtulabilirsiniz? Dilerseniz altın değerindeki bilgilerimize geçelim.

Osmanlı’da kadınların ağda, jilet ve epilasyondan önce kullandıkları mucizevi bir ot bulunuyor. Olağan üstü derecede kötü kokan bu otu kullanırken burnunuzu tıkamanızı öneririz vallahi. Kokusu her ne kadar kötüyse işlevi de bir o kadar iyi diyebiliriz. Zındık bir diğer adıyla hamam otu adını verdiğimiz bu ot neyin nesiymiş geçelim bakalım.

Zındık (Hamam) Otu Nedir?

Zındık otu yukarıda da belirttiğimiz üzere Osmanlı’da kadınların istenmeyen tüyleri ve kılları için kullandığı muhteşem bir yöntem. Tüyleri direkt olarak döken bu otun kokusu her ne kadar rahatsız edici olsa da etkisi karşısında resmen diliniz tutulacak.

acisiz guzellik
Acısız güzellik

Üstelik çok da uygun fiyatlı olan bu otun toz halini aktarlardan ya da internet sitelerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. Kullanımı da oldukça kolay. Zararlı herhangi bir yanı doktorlar tarafından bulunmasa da sizin içeriğine bakmanız ve alerjik durumunuz karşısında kullanmamanızı öneririz. Geçelim Zındık yani hamam otunun kullanım şekline.

Zındık (Hamam) Otu Nasıl Kullanılır?

zindik hamam otu
Zındık (hamam) otu

Toz şeklinde aktarlardan bulduğunuz zındık otunu banyoya girmeden 15 dk önce dilediğiniz tüylü bölgeye uygulamanız ve beklemeniz gerekmektedir. Hemen sonrasında durulama işlemi yapabilir ve tüylerin vücudunuzdan aşağı akıp gittiğini gözlemleyebilirsiniz. Vallahi öyle bir etkisi var ki bizler bile inanamadık. Hem acısız hem de az maliyetli bu ot hayat kurtaracak cinsten fakat yine de küçük bir kusuru var. Hem kokusu biraz lağım kokusuna benziyor hem de tüyleriniz tıpkı jilette olduğu gibi hızlı uzuyor. ‘’Ben ağdaya dayanamam’’ diyenlerdenseniz Zındık otunu denemenizde fayda var.

Tüylerinize Sonsuz Çözüm! Büyüteçle Baksanız Kıl Göremezsiniz! Karınca Yumurtası Yağıyla Tanışmaya Hazır mısınız?

karinca yumurtasi yagi
Karınca yumurtası yağı

Geçelim bir diğer efsanevi ürüne. Karınca yumurtası yağı. Hiç duydunuz mu? Karıncanın yumurtasını bulmuşlar bir de yağını çıkarmışlar. Vallahi şaşırtıcı ama öyle bir etkisi bulunuyor ki inanamayacaksınız. Tüylerinizden sonsuza kadar arınmak mı istiyorsunuz? O halde doğru adrese geldiniz. Güzelliğin Peşine’yle güzelliğin peşinden koşmaya devam…

Karınca yumurtası yağı doğal bir ürün olmakla birlikte son zamanların en rövanşta olan ürünlerinden biri olarak görünüyor. Henüz çoklu kesim tarafından keşfedilmemiş bu yağı okurlarımızla paylaşmak için büyük heyecan duyduk. Kıllarınızın ve tüylerinizin sonsuza dek yok olması için tek tercihiniz artık epilasyon değil. Karınca yumurtası yağı ile kıllarınıza elveda diyebilirsiniz. Kılımı tüyümü özlerim diyorsanız o başka tabii:)

Ağda, tüy dökücü, hamam otu ya da jilet farketmeksizin, tüylerinizi her ne ile alıyor olursanız alın hemen sonrasında düzenli olarak uygulayacağınız karınca yumurtası yağı kıl köklerinizi kökünden bitiriyor. Pek çok insanın da düzenli kullanımda ne kadar memnun kaldığını görebilirsiniz. Güzelliğin Peşinde olarak kıl, tüy sorunlarınızı da hallettiysek biz kaçıyoruz.

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu fotoğrafı

Saç ve Güzellik Uzmanı Şefika Zorlu

Kuaförlük kariyerini kişisel marka, stil ve imaj üzerine geliştiren Şefika Zorlu, danışman ve eğitmen olarak hizmet veriyor; saç, makyaj ve cilt konularında kuaforumden.com ziyaretçilerine de uzman olarak önerilerde bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu