Cinsellikİyi Yaşam

Biraz Yaklaşın Bu Konu Özel! Seks Hayatınızı Kötü Etkileyen Faktörleri Bulduk! Bulmakla Kalmadık Bir de Çözdük!

Seksolog geldi seksolog! Güzelliğin Peşinde olarak biraz da seks hayatının güzelliklerinden bahsedeceğiz bugün. Çok bilmişlik taslamak istemeyiz ama seks hayatında yaptığınız yanlışlar, isteksizlik ve bu sorunlardan kaynaklanan sorunları tespit ettik. Seks hayatınız yolunda gitmiyor mu? Artık heyecan nedir unuttunuz mu? İşte seks hayatındaki heyecanınızı yeniden parlatacak birbirinden yararlı tavsiyeler seksologda.

Sorunları birer birer çözmeyi ve sizi uzun, karmaşık yazılarla yormayı istemeyiz. Her bir maddede bir sorundan ve çözümünden bahsedelim. Sana ait sorunu bulmak için neyi bekliyorsun? Hadi acele et.

1. Uzun ömürlü ilişkim var. Artık heyecanlanmıyorum. Ne yapmalıyım?

Uzun ilişkilerin, ömürlük evliliklerin en büyük sorunlarından biri de seks hayatlarında artık hissedemedikleri heyecan oluyor. Bu yüzden her yıl boşanan binlerce çift var. Sizler de ilişkinizde böyle bir durumda hissediyorsanız Seksolog artık yanınızda. Peki ilişkide heyecanı yeniden yaratmak için ne yapılır?

Oyun kartları

Sürekli bir görevmiş gibi hissederek gerçekleştirdiğiniz cinsellik zamanla heyecanı da alıp götürecektir. Bu durumu yeniden sağlığa kavuşturmanız farklı, romantik ve seksi şeyler denemekten geçiyor olabilir. Bunun için ilk önerimiz ise oyun kartları. Yatak odanızda oynayabileceğiniz birbirinden heyecanlı oyunlara hazır mısınız? Bu kartlardan al, partnerine göstermeden birini seçmesini sağla ve sonra da uygulamaya geç. Sonra bana teşekkür edeceksin.

2. İçimden Gelmiyor. Sıkılmış Gibi Hissediyorum. Artık Bir Numarası Kalmadı!

Seks hayatınız hakkında bu cümleyi kurabiliyorsanız bir farklılığın zamanı gelmiş demektir. Sizlere çok güzel önerilerimiz var sevgili seksolog okurları. Hem partnerinizi yeniden doğmuş gibi hissettirecek hem sizler de öyle hissedeceksiniz.

Giyinin, Kuşanın ama En Önemlisi Konuşun!

Üstte bahsettiğimiz gibi cinsel sorunların gerçekleşmesinin en büyük nedenleri arasında iletişimsizlik gelir. Partnerinizle iletişim kurmamak, açık olmamak ve ne istediğinizi, nelerden hoşlandığınızı tam olarak belirtmemek cinsel sorunların başında gelir. Partnerinizle şeffaf bir iletişim sağlayabilir ve hem kendinizi hem de onu heyecanlandıracak kıyafetleri yatak odanızda kullanabilirsiniz.

3. Görev Gibi…Herkes Arkasını Dönüp Uyuyor. Ne Yapmalıyım?

*Seksolog Demişti Dersiniz!

Seks başlama ve bitiş noktasına kadar oldukça önemli bir konudur. Romantik ve duygusal bir başlangıç ve şefkatle biten bir son seks hayatının olmazsa olmazıdır. Kişilerin çoğu seks sonrası herhangi bir duygu hissine bürünmemelerinden, çiftlerin sanki bir görev gibi seksi üstlenip bitirmesinden şikayet ederler. Bu noktada ilk yapmanız gereken partnerinizle bu durumu paylaşmak olacaktır. Ön sevişme seksten çok daha önemli bir adımdır. Ön sevişme bir ilişkinin temelidir diyebiliriz. Dediklerimizi dinleyin sevgili seksolog okurları.

4-Seksin En Çok Yapılan Yanlışı! Geleneksek Seks!

*Küçük Kaçamaklar Yapın!

Toplum tarafından bilinen en büyük yanlışlardan biri de seksin uzun sürmesi gerektiğidir. Oysa ilişkiye hayat veren ve hep canlı kalmasını sağlayan asıl şey kısa süreli sekslerdir. Seksolog sizi asla yanıltmaz merak etmeyin. Olur olmadık yerlerde yapacağınız, kaçacağınız kısa süreli seksler ilişkinizde liseli aşıklar gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Sürekli uzun süreli seks yaşamak bir noktada partnerinizi de sizi de hem bayabilir hem de sıkabilir. Küçük kaçamaklarda bulunmayı unutmayın lütfen.

Aylin Soyer fotoğrafı

Aylin Soyer

Goethe'ye atfedilen 'güzellik heryerde aranan konuktur' sözüyle güzelliğe dair ne varsa...

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu