EstetikGüzellik

Microblading Uygulaması Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Microblading uygulaması yaptırmadan önce bilmeniz gereken şeyleri sizler için araştırdık ve derledik. Haydi gelin içeriğimizin devamına geçelim.

microblading yaptıran kadın 1

Dikkat çekici kaşlara sahip olmak istiyorsanız kaş kontürü son zamanlardaki trendlerden biri.

Cara Delevigne’den Lily Collins’e, herkes belirgin kaş görünümüne kavuşmak istiyor. Fakat ergenlik dönemini geçirmiş ve 20li yaşlarınızda kaşlarınızı oldukça fazla aldıysanız, kaşlarınız daha seyrek ve incedir.

Minimum 2300 TL’ye yapılan, yarı kalıcı bir işlem olan microblading; Helen Mirren, Colleen Rooney, Michelle Keegan ve bazı ünlü hayranları tarafından yaptırıldı.

Microblading yani kaş kontürü olarak adlandırılan bu işlem; organik boyalar ile kaşlarınızın daha gür görünmesini sağlayan bir uygulamadır. Dövmeden farkı ise, dövme derinin daha derin tabakasına yapılırken kaş kontürü daha yüzeysel olarak yapılır.

Kaş kontürü uygulamasında, bitkisel olan boya uygulanmadan önce küçük bir alet ile çizim yapılır. Yarı kalıcı olan bu uygulama 1-2 yıl içerisinde solacaktır. Dövme yapımının tersine kaş kontürü, titreşimli değil sabit bir şekilde uygulanır. Sahip olduğunuz kaşların çizgisinde uygulanan işlem, doğal bir görünüm sağlamalıdır.

microblading yaptıran kadın 2

Peki ya Microblading acıtıyor mu?

İlk duyduğunuz anda bu uygulama kulağa ürkütücü gelebiliyor ancak profesyonel biri tarafından kaşlarınızı kaldırarak, eşitleyerek ve seyrekliği kapatıp sıklaştırarak yapıldığında yüzünüz bütünüyle yeni bir görünüm kazanır.

Uygulamanın yapıldığı çoğu merkezde işlemden yaklaşık olarak 20 dakika önce uyuşturucu bir krem sürülür. Bütünüyle acısız değildir ancak en kötü ihtimal ile küçük bir sızı hissedersiniz. İşlemin rahatsız edici tarafı ise, küçük keskin bir aletle işlem yapılırken çıkan sestir.

İşlem sonrasında sizi neler bekliyor?

Kaş kontürü sonrasında kaşlarınız; kızarık, şişik ve olması gerekenden daha koyu bir görünümde olabilir. Pek çok klinik, yüzünüzü kuru tutmanızı ve iki hafta boyunca spor yapmamanızı önerir. Uygulama sonrası bakım kremi sürmek zorunda kalırsınız ve güneşten korunmanız gerekir.

Birkaç günün ardından, yeni görünümünüzü ortaya çıkarmak için kaşınızdaki deriler dökülmeye başlayacaktır. Uygulamanın üzerinden ortalama 6 hafta kadar geçince, tamamlayıcı olması için işlemi tekrar yaptırmanız gerekecektir.

microblading yaptıran kadın 3

Microblading Uygulamasının Riskleri Var Mı?

Microblading işleminin en büyük riski kaşlarınızın şeklini ya da rengini beğenmemeniz olabilir. Araştırmanızı yaparak gitmeli ve işlem yapılmadan önce, öncesi-sonrası fotoğrafınızı görmek için klinik çalışanına danışabilirsiniz.

İstediğiniz görünüme kavuşmak için biraz daha zaman harcamanıza değecektir. Uygulama yapılırken, örnek olarak bir modelin kullanılmasına asla izin vermemelisiniz. Her insanın yüz şekli ve yapısı farklıdır. Uygulamanın rastgele yapılmasına da izin vermemelisiniz. Kaş şeklinizin işlem öncesinde dikkatli bir şekilde çizildiğinden emin olun ve kaşınıza çizikler atılmadan önce kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Editör Yağmur Gündüz fotoğrafı

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu