İyi YaşamCilt BakımıGüzellikMakyajVegan

Neden Makyaj Malzemelerinde Vegan Ürünler Tercih Ediliyor?

Maalesef ki günümüzde pek çok kozmetik ve makyaj ürünü hayvanlar üzerinde test ediliyor. Son zamanlarda çoğu marka buna son verip vegan ürünler üretmeye başladılar fakat hayvanlar üzerinde deney yaparak üretim yapmaya devam eden binlerce marka hala var. Vegan makyaj ürünlerinin tercih edilmesindeki en büyük sebep hayvan deneyleri. Ancak bunun yanında vegan ürünler kullanmanız için pek çok sebep mevcut. Haydi gelin birlikte inceleyelim.

  • En önemli sebebi elbette ki hayvanlar üzerinde asla herhangi bir deney yapılmıyor olmasıdır.
  • Hayvansal içerikli hiçbir maddeye sahip değil. Bu ürünler, hayvansal ya da hayvanlardan gelen hiçbir içeriği formülünde bulundurmuyor.
  • Cilde zararlı herhangi bir katkı maddesi içermediği için de bu ürünleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.
  • İçeriği gibi ambalajları da doğal ve geri dönüştürülebilir maddelerden bir araya geliyor. Geri dönüşüm sayesinde de atıklar yaşadığımız yere en minimum şekilde zarar veriyor.
  • Bu ürünlerin içeriği bitki bazılıdır bu sebepten de diğer ürünlere göre daha güvenilirdir.
  • Tüm ürünler bitkisel içeriklidir bu yüzden de daha doğaldır. Bu da, cildinize kimyasal ürünleri yaklaştırmak yerine bitkisel ürünleri kullanmanıza sebep oluyor.
  • Vegan içerikli ürünler katkı maddesi içermiyor. Bu yüzden genellikle alerjik bir etki de yaratmıyor.
  • Vegan makyaj ürünleri, doğal içerikleri sayesinde cildinizi yıpratmaz. Aynı zamanda sağlığınız için de bir tehlike ya da tehtit oluşturmaz.

Bu şekilde hem güzelleşebilir hem de bakım yaparken içiniz rahat olabilir!

Editör Yağmur Gündüz

Yeditepe Üniversitesi'nde Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü bitirdi. Çeşitli haber sitelerinde haber editörlüğü yaptı. İlgi alanları arasında güzellik ve moda var. "Ben buna inanıyorum" dediği tüm içerikleri sizin için derliyor ve sizlerle paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu